STEFANO DI MERA

Představitel: Joseph Mascolo

Stefano DiMera. Jeho přezdívka je Fénix a je to velmi příznačná přezdívka. Protože pokaždé vše přežije, zmizí v nenávratnu. Zase se objeví když je to nejméně vhodné. První viditelné stopy se datují od roku 1982.

V 80-tých letech byla Bradyho rodina terčem jeho pomsty, protože Roman mu šlapal na paty a vyšetřoval ho kvůli jeho kriminálním činům. Proč Stefano nenávidí Johna Blacka zůstává i po těch letech stále záhadou. Nenáviděl Johna tak moc, že mu vymazal paměť. Jeho nenávist zasáhla i Hope Brady, s kterou udělal totéž. I Lauře Horton vymazal část paměti.

Stefano po dlouhých letech přišel na to, že Lexie Curver, manželka policejního šéfa v Salemu, je jeho dcera. Matkou je Celeste, jeho dlouholetá pravá ruka a také milenka. Stefano pomohl svému adoptivnímu synu Peterovi utéci z města poté, co byl prohlášen za mrtvého a z jeho zabití byl obviněn Jack Deveraux. Také pomáhal Kristen najít vhodnou těhotnou ženu, aby neztratila Johna. Pěkná ironie, co ?

Stefano je osoba plná rozporů a záhad. Jedno je však jisté. Vždy byl posedlý Marlenou a byl to on, kdo ji přiváděl do transu a představoval se jí jako tajemný cizinec. Hypnotické stavy měly následek. Marlenu posedl ďábel.

Po smrti Jonesyho, manžela Vivian Alamain, viděl ve sňatku s ní šanci, jak znovu získat svou uměleckou sbírku. Vivian implantoval do zubu mikročip, kterým mohl kontrolovat její nálady, myšlenky apod. Skoro ji tím zabil. Současně pracoval na návratu Giny skrze implantátu v hlavě Hope. Věci se pro Stefana vyvíjely dobře do té doby, než si loajální Gina vzpomněla  na svou minulost. Svatba Marleny a Johna se blížila a Stefanova umírající žena Vivian, také ještě neřekla své poslední slovo.

Nastal už čas, aby dostal Stefano to, co si zaslouží nebo bude spravedlnost opět slepá ?