PETER BLAKE

Představitel: Jason Brooks

Peter Blake je syn Rachel Blake. Jeho jedinou pokrevní příbuznou je Kristen Blake, svou sestrou. Jako děti byli Kristen s Peterem adoptováni Stefanem DiMerou po té, co jejich rodiče uhořeli při dopravní nehodě. Zatímco Kristen nic netušila o temném charakteru DiMerovy rodiny a jejích obchodů, Peter byl vychováván Stefanem při plném vědomí všeho, aby byl jednou schopen rodinu ochránit. Postupně se stal právníkem DiMera Enterprises a připojil se ke Stefanovi v jeho piklích proti Johnovi Blackovi. Peter se pokusil dostat ze Stefanova vlivu, když se zamiloval do Jennifer Horton, ale nepovedlo se mu to. Nakonec v něm zvítězily DiMerovské sklony, když snoval ďábelské plány jak k sobě Jennifer připoutat.

Peter přijel do Salemu v roce 1993, aby udržel svou sestru Kristen dál od Johna Blacka. On byl tou záhadnou osobou, která jí měsíce volala, aby ji varovala před Johnem. Krátce po té, co do Salemu přibyl Stefano, vyšlo na jevo, že byli se sestrou Stefanem adoptováni nejen proto, že jejich rodiče zahynuli při autonehodě a že je Stefano adoptoval jako poslední službu svým zesnulým přátelům, ale také proto aby utišil svoje svědomí.

Peterovým hlavním úkolem v Salemu bylo udržet Kristen stranou od Johna. On však pomáhal nevlastnímu otci i v mnoha jiných směrech. Stefano byl v nemocnici, kde se zotavoval ze srdečního infarktu a z nelečitelného nádoru na mozku. Jednou si v nemocnici všiml Johna Blacka. Ten přišel za Stefanem a dožadoval se, aby mu objasnil záhadu jeho minulosti. Zatímco křičel na Stefana, všiml si uhlového portrétu ženy. Tato skica na něj měla velmi zvláštní vliv a dostala ho do stavu připomínajícího trans. Když se Peter Stefana na obrázek ptal, dozvěděl se, že je to klíčový díl skládanky k vyvolání Johnových vzpomínek, že je to něco, co musí být utajeno za každou cenu. Tento obrázek, který Stefano nazýval Polapenou královnou mohl nejen otevřít Johnovu paměť, ale mohl také ohrozit vztah mezi Stefanem a jeho adoptivními dětmi. Ačkoliv Stefano nařídil Peterovi dráždit Johna tímto obrázkem, ten nakonec shořel.

Mezitím se Peter stále snažil udržet Kristen dál od Johna. Varoval ji, že brzy přijede její snoubenec. Tony DiMera se opravdu za krátko v Salemu ukázal. Peter se ze Stefanova rozkazu dál snažil zorganizovat jejich sňatek, protože to bylo jeho posledním přáním. Peter poslušně plnil všechny jeho rozkazy a pravidelně ho kontroloval. Předpokládalo se, že Stefano brzy zemře, a Peter doufal, že bude po jeho smrti řídit DiMera Enterprises, a stále víc se zamotával do nelegálních obchodů. Naproti tomu se Tony snažil všechny rodinné podniky legalizovat. Stafano udělal přítrž jejich rostoucí rivalitě a oznámil, že po jeho smrti bude podnik řídit Tony. To Petera nezklamalo na tolik, aby přestal poslušně přijímat Stefanovy rozkazy.

Na tři měsíce se byl Peter Stefanovou holkou pro všechno. Jednoho prosincového dne se však rozhodl pro svůj vlastní život. Když byl na návštěvě svého otce v nemocnici, nějaká neopatrná žena do něj narazila a polila ho kávou. Nebyl to nikdo jiný než Jennifer Deveraux. Jak byl rozzloben touto nehodou, pěkně se s Jennifer pohádal, čí to byla chyba, i když za to vlastně mohli oba stejně. Když se uklidnil, přišla mu Jennifer velice zajímavá. Začal s ní flirtovat a to i přesto, že byla Jennifer stále vdaná za Jacka. Peter jí ukázal zcela novou a jinou stránku své osobnosti, než znal kdo jiný. Pomáhal jí při vánočním nakupování, když jednou Austin nemohl moderovat show, Peter za něj zaskočil, na Silvestra přivezl Jenniferřinu katatonickou matku Lauru Horton z Chicagské nemocnice domů na svátky.

Navzdory všem těmto štědrým gestům zůstávala Jennifer k Peterovi dost chladná. Jako poslední pokus získat si ji, pozval Peter Jennifer na víkend na horách. Jennifer pouze slíbí, že o tom bude přemýšlet. Takže Peter dlouhé hodiny marně čeká a na konec se smíří, že asi nepřijde. Jennifer se však na poslední chvíli objeví, i s rozvodovými papíry. Konečně je připravená překročit minulost a pokračovat dál. I když ještě tu noc musí za chaty odjet, protože vypukl požár v senatoriu její matky, Peter z ní ještě vymámí jeden příslibný polibek.

Je zajímavé zmínit, že během Vánoc, kdy Salem krátce navštíví Doug s Julii Williams, vyjde najevo, že Julie Petera dobře zná. Potkali se před lety v Monte Carlu, kde Peter zastupoval nějaké její přátele.

Stefano se zatím zase dostal mimo nebezpečí, protože jeho nádor opět ustoupil a zotavil se i ze srdečního infarktu. Všichni DiMerové teď žijí ve starém Donovanově domě. Peterovým jediným úkolem je dál a dál napínat Johna. Když shořela skica Polapené královny, využívá k tomu klavírní hudbu. Chopinovo Nocturno E moll, op. 9 skutečně Johna ovlivňuje zhruba stejně jako tajemný obrázek. Mezitím jsou Kristen s Peterem připraveni na několikrát odkládanou svatbu. V jejich svatební den pomůže Peter Stefanovi fingovat jeho smrt v explodujícím autě. Zatímco se Stefano skrývá, přesvědčí Peter Kristen, že musí dokončit obřad. Při vyšetřování se nenajdou žádné tělesné ostatky, ve skutečnosti je Stefano ukryt v tajné místnosti ve svém domě, kterou nechal Peter zbudovat. Místnost je přípustná pouze po zadání číselného kódu do maskovaného číselníku. Přesto toto tajemství dlouho nevydrží, protože vše odhalí Tony, který Stefanovi nařídí, aby opustil Salem.

Peter stále usiluje o Jennifer a opravdu se oba stále sbližují, třeba i tím jak Peter stále Jennifer věnuje různé malé službičky, jako třeba že zatahá za správné provázky, aby se Jennifer mohla podívat na matriční záznamy o sňatcích, když hledá důkazy, že Kate Kiriakis je matka Austina a Billie. Všechno se ale změní, když do města přijede Jenniferřin otec. Bill Horton stejně jako zbytek rodiny ji přesvědčuje, že scházet se snějakým DiMerou je opravdu nemoudré.

Peter dostává od Stefana další příkazy, tentokrát z místa zvaného Maison Blanche. Nejdřív „jen“ motá hlavu Johnovy tím, že mu nechává na záznamníku Chopinovu hudbu. Když se ale začne komplikovat případ smrti Curtise Browna a vyšetřování začne směřovat ke Stefanovi, musí Peter podniknout závažnější kroky. Zkontaktuje Freda Harrise, který je Stefanem podpláceným policistou a který Stefana hlídal v nemocnici v době Curtisovy vraždy. Oznámí mu, že by se měl přidat ke Stefanovi v jeho úkrytu na Maison Blanche. Než se mu ale podaří přesun zorganizovat, zatknou Freda Bo Brady s Johnem Backem. Další den je Stefano odhalen jako Curtisův skutečný vrah, a to i přesto, že se tomu dlouhé měsíce Peter se Stefanem snažili zabránit. Fred Harris, klíčový svědek, však předčasně umírá ve své cele. Najdou ho oběšeného Tony, Kristen a John. Zpráva však nikterak nezaskočí Petera či Stefana, ale pravda, zda šlo o sebevraždu nebo další zločin není nikdy objasněna.

Protože se tak všechen zmatek kolem zatýkání rychle smete ze stolu, může se Peter zabývat novým koníčkem, prodává drogy. V dubnu se dovídáme, že Peter vlastní mondéní noční klub The Warehouse, kde se vedle dobré hudby a „špatné“ atmosféry dodává také kokain. V tomto klubu se také podaří Peterovi přitáhnou Jennifer zpátky. Přiměje ji žárlit, když se nechá vidět s jinou ženou, s Rain. Začnou se znovu scházet, ale Jennifer zůstává obezřetná. Za necelý měsíc je pozve Kristen na kotilionový bál na Maison Blanche…

Peter s Tonym jsou šokovaní, když Kristen ohlásí, že chce svou charitativní akci pořádat na Maison Blanche, když dobře vědí, že tam pobývá Stefano. On ale řekne, ať nic neruší, že se dobře schová. Než Peter do New Orleans skutečně odjede, pověří vedením svého podniku Lea. O podnik se zajímá Roman Brady, takže Leovi radí, aby byl velmi opatrný, aby se nic neprozradilo. Na Maison Blanche je celá akce pořádána venku v zahradě, ale Peter a Tony jsou přesto nesmírně nervózní, aby se nic neprozradilo. Během večera ale začne liják, takže se všechno musí přesunout dovnitř. Peter s Jennifer zůstanou stranou ostatních a poprvé se milují. Přijíždí Roman se soudním povolením vyslechnout Petera v souvislosti s jeho drogovými aktivitami. V domě vypukne požár, jsou vysvobozeni Marlena s Johnem, které unesl Stefano a jeho intriky vycházejí jasně najevo. Bouřka se mění v hurikán. Když se konečně objeví Peter, který o žádné z těchto událostí nemá nejmenší ponětí, vrhne se na něj Roman s otázkami o Leovi a obviní ho z distribuce drog. To všechny naprosto šokuje, ale Peter prohlásí, že jsou to všechno lži a že s ničím podobným nemá nic společného, a všichni se postaví na jeho stranu.

Druhý den je Peter převezen do New Orleans k dalšímu výslechu. Roman je přesvědčen, že právě on pomohl Stefanovi předstírat vlastní smrt. Ale na scéně se objeví Celeste – osoba odpovědná za požár v Maison Blanche, která tvrdí, že jen ona jediná věděla o tom, že Stefano stále žije. Peter si teď může oddechnout, protože Roman nemá ani žádné důkazy o tom, že by byl Peter do prodeje drog skutečně zapleten. Peter pokračuje ve vedení nočního klubu, ale drogové obchody nechává na Leovi. Jeho vztah k Jennifer začíná být velmi intimní, ale výhrady některých lidí k jeho osobě, např. Alice, zůstávají stálou překážou.

Jednu noc kdy jsou Peter s Jennifer společně na večírku a vysmýknou se, aby měli soukromí, je Peter vyrušen telefonem od Lea, který ho žádá o okamžitou schůzku v přístavu. Peter je nucen se s Leem v obchodní záležitosti setkat, ale ve společnosti tohoto pochybného individua ho spatří Laura, která si radši dvakrát rozmyslí, než by Jennifer nechala chodit s někým podezřelým. Ochlazení vztahů mezi ní a Peterem se prohlubuje, až ho jednou vlastně obviní, že on sám je kriminálník – což se Peterovi v nejmenším nehodí. Zatím se také snaží získat laptop, který z Maison Blanche pro Johna vynesl Tony.

Poslední kapkou, kterou Peterovi společně s Alicí Laura „nakapala“, je návrat Jacka do Salemu. Ten oba milence spatří při intimní chvíli v horské chatě a okamžitě odchází, ale celá událost Jennifer s Peterem samozřejmě ovlivní. Peter pochopí, že Laura představuje pro jeho vztah s Jennifer stálou hrozbu a rozhodne se jednat. Najme proto jistého Daniela Scotta, který má vzbudit Lauřin zájem a později ji dostat zpátky do blázince. Když je pak Peter Danielovi „představen“, předstírají, že jsou dávní obchodní partneři.

Když se Laura vrací ke svému zaměstnání v nemocnici, Peter nechá vymalovat její kancelář a zařídí tak Lauřiny lehce nepříčetné stavy, protože barva obsahuje halucinogení látku. Podaří se mu také do kanceláře vpašovat malý reproduktor ukrytý v sošce, kterou Lauře daruje Daniel. Peter tak pomocí vysílačky Lauře vypráví, že život Mika a Jennifer je ohrožen. Chudák Laura si je zpočátku vědomá, že slyší divné hlasy, ale jak se jí mysl zatemňuje, začíná panikařit a chovat se jako šílenec. Na štěstí vliv psychotropních látek trval jen po dobu, kdy byla Laura v kanceláři, takže Peter hledal cestu, jak na ni působit i jindy. Dal proto Danielovi pro Lauru perlový náhrdelník potažený jedovatou substancí. Laura si náhrdelník velice oblíbila a začala ho nosit každodenně, takže začala bezdůvodně spouštět požární alarmy a třeba tvrdit, že Peter chce zabít Mika i Jennifer. Laura se naprosto zlomila při oslavě Mikových třicátých narozenin, když jí Peter do telefonu řekl, že na Mika v dárku čeká bomba, která všechny zabije. Když tedy Mike otvíral dárky, Laura ho plačíc prosila, aby nerozbaloval tu bombu a na konec balíček hodila do kbelíku s ledem. Peter se choval velmi dotčeně, dárek rozbalil a všem vysvětlil, že tikání, které Laura slyšela, vydávaly starožitné hodiny, které koupil pro Mika. Všichni přítomní tedy museli začít pochybovat o Lauřině psychickém stavu.

Věci se ale začaly měnit, když se Daniel do Laury zamiloval. Začalo ho hryzat svědomí, že chce vlastně přivést Lauru k šílenství, ale Peter rychle jeho pochybnosti zahnal , protože mu začal vyhrožovat nějakou nehodou. Nakonec jednou večer Daniel zavolal Peterovi, že se Laura zhroutila, že mluvila o tom, jak je celá rodina proti ní a jak pak omdlela. Tohle Peterovi přišlo jako jedinečná příležitost, rychle pro Lauru přijel a přesunul ji na střechu domu. Někdo tam Lauru uviděl, takže na střechu rychle přispěchali všichni Hortonovi a snažili se Lauru přemluvit, aby neudělala to, co považovali za sebevraždu. Laura, která byla zcela mimo sebe, se kymácela na okraji střechy a když málem spadla, zachránil ji Peter. Po této události se Mike s Jennifer rozhodli Lauru umístit do Brooktree Sanitaria. Peter vyhrál…aspoň tohle kolo.

Naneštěstí pro Petera Laura v den převozu na Brooktree utekla z University Hospital. Lauře se povedlo zmizet dokonce na delší dobu a Peter se zoufale snažil ji najít. Spolu s policií prohledal Alemainův dům, ale Lauru nenašel (schovávala se v brnění). O pár dní později byla do nemocnice v podobném stavu jako Laura převezena Jennifer. Ten večer někdo znovu spatřil Lauru na střeše budovy, tentokrát i s Jennifer. Opět se sešli všichni Hortonovi včetně Petere, aby je zachránili. Vše se ještě víc zdramatizovalo, když se obě částečně zřítily a Peter je zachránil zavěšen na hasičské hadici. Po tomto heroickém výkonu přestala mít námitky proti Peterovi dokonce i Laura.

Mika napadlo, že to musí být něco v Lauřině pracovně, co působí zmatené představy, když se to stalo i Jennifer, a napadly ho jedovaté výpary z barvy. Než však mohl vzorky barvy poslat na rozbor, Peter nechal celou kancelář přemalovat a povedlo se mu zahladit všechny stopy. V Mikovi to sice vzbudilo jisté podezření vůči Peterovi, ale brzy na ně zapomněl. Teď, když už nebylo potřeba přivést Lauru k šílenství, řekl Peter Danielovi, aby opustil město. Daniel ale namítal, že Lauru miluje a že ji nechce opustit, takže mu Peter znovu vyhrožoval zabitím. Daniel si tedy sbalil věci a opustil Salem.

Peter s Jennifer byli bez poskvrnky šťastní a neměli ani tu nejmenší potuchu, jak je jim Jack na blízku, že je ve stejném léčebném centru jako Laura, v Meadows. V lednu 1995 řekla Jennifer Peterovi, že ji Jack dvakrát žádal, aby se dali zpátky dohromady, takže ačkoliv ho nikdy nepotkal, začíná Peter Jacka pěkně nenávidět. Peter a Jennifer se jednou opět vydali do Green Mountain. Když byl Peter jednou sám u baru, začal se bavit a rychle se spřátelil s jedním chlápkem. Když dorazila Jennifer, začala na neznámého ječet, protože to byl Jack. Peter jasně Jackovi vysvětlil, že Jennifer už ho nemiluje a aby od ní zůstal dál. Krom tohohle incidentu si Peter s Jennifer užili krásnou dovolenou, která se pro ně stala na dlouho poslední příjemnou společnou vzpomínkou.

Jak tak Jack čmuchal okolo, Peter se snažil víc než kdy jindy zpřetrhat všechny vazby se Stefanem. Nechtěl, aby toto mohla Jennifer mít jako záminku pro ukončení vztahu. Peter se aspoň snažil zastrašovat Jacka, aby se držel dál, ale každá výstraha jen Jacka víc přitáhla. Jackovi se dokonce podařilo najít legální cestu, jak se nastěhovat do Jenniferřina domu. Jennifer se rozhodla, že naschvál neopustí svůj dům, ale to zase přidalo Peterovi na dojmu, že Jacka stále miluje. Jennifer to popřela a tak se nějak věci usadily. Ale v té době začal Stefano zase manipulovat s Peterem. Nejdřív měl dostat z vězení Celeste, která byla ve vězení za napomáhání Stefanova útěku. Peter se cítil povinen Stefana poslechnout, a to i přesto, že se ho Jennifer dlouze vyptávala na jeho důvody. Vymluvil se prostě na to, že Celeste je starým a velmi věrným přítelem rodiny.

Tahle malá třenice o Celeste však utvrdila Petera v jedné věci: jakákoli jeho spojitost s něčím ilegálním může zruinovat jeho vztah s Jennifer. Jack, který sledoval každý jeho pohyb, mu věci nijak neulehčil. Jack ho prostě před Jennifer neustále obviňoval, že pomáhá Stefanovi v jeho špatnostech. Peterovým dalším krokem ke své nápravě byl prodej Warehousu, který stále kvetl a stále byl místem prodeje kokainu. Prodal to Micku Hortonovi (jen pán bůh ví, co ten s tím udělal). Ale v okamžiku, kdy měl pocit, že je konečně čistý, objevil se nový daleko větší problém – Daniel Scott. Tomu došli peníze, a tak se vrátil, aby mohl Petera vydírat. Nějakou dobu Peter hrál jeho hru, ale jednou v noci, když zjistil, že Daniel chce beztak o všem, co udělali Lauře, říct Jackovi, mu došla trpělivost. Než mohl Daniel cokoli říct, Peter ho unesl a svázaného ukryl v jedné místnosti Warehousu. Danielovi se ale podařilo utéct a namířil si to rovnou do Jenniferřina domu. Na prahu Jenniferřina domu tedy Daniela Peter střelil a ještě stihl odstranit ho z cesty. Potom tvrdil, že se ho někdo pokusil přepadnout, ale Jack hned kontroval, že naopak on napadl Daniela. Byl Daniel mrtvý? Aby takové podezření vyvrátil, zinscenoval Peter, že asi týden po událostech, dostala Laura od Daniela dopis (aspoň to vypadalo jako Danielovo písmo) z Floridy, kam se prý musel narychlo uchýlit. Bez Daniela všechny Jackovi pokusy Petera očernit přišly vniveč, Jennifer Peterovi věřila a ti dva se zasnoubili.

Jack si i nadále snažil prokázat, jaký je Peter padouch, ale neměl žádný úspěch a brzy začaly přípravy na svatbu. Peter s Jennifer se dohodli, že svatba bude v Aremid. V tomhle městě společně s Kristen strávil většinu svého dětství. Asi měsíc před svatbou se tam s Jennifer vypravil, ale všechno bylo jinak, než si pamatoval: všechno bylo tmavé, zchátralé a depresivní. Lidé mluvili o divných věcech – jak přestali ve městě zastavovat vlaky, jak v okolí žije Paní v bílém… Blakeův dům ale zůstal krásný. Při prohledávání domu se jednou stala nehoda. Vznikl malý oheň a jedovaté plyny málem udusily Jennifer. Při další prohlídce našli obraz dámy v nadpozemsky bílých šatech. Jennifer šaty tak okouzlily, že si přála, aby měla stejné svatební šaty. Peter tedy malbu vzal s sebou do hotelu, aby mu ji schovali do trezoru. Příští ráno však našli obraz zničený a současně zjistili, že se ve stejném hotelu ubytoval i Jack. Peter Jacka obvinil ze zničení obrazu a nařídil mu, aby opustil město. Brzy na to se i on s Jennifer vrátili do Salemu.

Výlet do Aremid Peterem docela otřásl. Začaly se mu vybavovat podivné vzpomínky z dětství. Jeden večer, když s Jennifer vyrazili na večeři do Penthouse Grillu, pustili se Peter s Jackem do takové nenávistné hádanice a pranice, až Peter přepadl na balkóně přes zábradlí. Byl rychle převezen do nemocnice, ale zůstal na dost dlouhou dobu v bezvědomí. V té době se mu v podvědomí utřídily myšlenky a vybavilo se mu, že v dětství znal onu dámu v bílém a že si dokonce vzpomíná, jak mu broukala melodii Green sleeves. Když přišel k sobě, nikomu o svých vzpomínkách neřekl a vrátil se k přípravám na svatbu.

Peterovi však stále ještě zůstávalo jedno tajemství, kterého se bál, protože by ho mohli Jack, Bo nebo Hope objevit. tajně vlastnil noční klub Blue Moon, kde se prodávaly drogy a kde se dokonce pořádaly večírky se striptérkami. Bo s Hope už kolem klubu čenichali a Peter věděl, že Jack se brzy připojí, tak se rozhodl klub rychle a hlavně tiše prodat. Už dříve, v Aremid, přiměl Juda St. Claira, manažera klubu, aby za ním přijel. Nabídl mu vlastnictví, když mu Jude sežene informace o Jackovi z doby, kdy byl mimo Salem. Doufal, že na něho sežene něco dost hnusného, aby už konečně dal pokoj. Judovi se podařilo zjistit, že před návratem do Salemu Jack spal s Laurou. Noc před svatbou je našel v Lauřině pokoji, jak se líbají. Rychle toho využil a poslal Jennifer do Lauřina pokoje, aby je našla sama. Jennifer se samozřejmě strašně na Jacka rozčílila a Peterovi už nestálo vůbec nic v cestě ke svatbě. V klidu proto Judovi předal práva na klub, nevědouc, že jsou ve svatebním altánu sledováni Paní v bílém. Když se později do zahrady vrátil, našel altán v plamenech a mezi plameny Jacka. Vytáhl ho sice ven, ale hned ho nechal uvěznit, protože si myslel, že to byl další z Jackových pokusů, jak zastavit svatbu. Jack sám prohlašoval, že zrovna když v altánu našel dokumnty nadepsané Peterovým jménem, někdo ho praštil do hlavy a že si víc nepamatuje. Představa, že Jack viděl dokumenty o prodeji Blue Moonu, zase roztřásla Petera. Jackova nepodložená obvinění však nemohla zastavit připravovanou svatbu.

Když altánek shořel, rozhodli se svatbu uspořádat přímo uvnitř domu. Obřad byl málem zastaven, když se Jack dostal z vězení, ale Jenniferřino ostré odmítnutí mu zabránilo udělat nějakou větší scénu., takže vše nakonec proběhlo hladce. Hned z kraje hostiny se novomanželé vytratili do jednoho ze stavení na pozemku domu, aby se vyhnuli všemu shonu a zmatku a zůstali tam až do druhého dne. Jaký byl jejich šok, když zjistili, že předešlého dne byl na recepci postřelen Tony. Když se Tony krátce probral, prohlásil, že to John ho postřelil. Peter byl rozhodnutý udělat cokoli, aby bratra pomstil, tak okamžitě sehnal soudní zapisovatelku, aby Tonyho výpověď nemohla být zpochybněna. Téže noci Tony zemřel.

Peter okamžitě zařídil Johnovo obvinění z vraždy, a jak se prošetřovalo místo činu, objevily se další důkazy, které ukazovaly přímo na Johna. Pochybnost do vyšetřování vnesla Hope, která v tom zmatku na krátkou dobu zmizela. Když se objevila, prohlásila, že ji unesl Jude St. Clair. Jude se okamžitě stal dalším podezřelým a obvinění proti Johnovi už nebylo zdaleka tak jasné. Aby se Peterovi plány s Johnem nezhatily, dal Judovi peníze a poslal ho co nejdál možno od Aremid i Salemu. Ačkoliv to vypadalo, že je Jude skutečně pryč, Peter stále nebyl spokojen. Zjistil, že Jack s Jennifer společně pátrají, kdo je majitelem Blue Moon a koho tedy skutečně měl Jude v Aremid potkat. Jennifer chtěla prokázat, že šlo o Tonyho, Jack chtěl pochopitelně usvědčit Petera. Než se Jennifer mohla k dokumentům dostat, Peter zkontaktoval nového manažera Deka a ten zařídil, že klub prohledal a nalezené dokumenty zabavil jeden křivý polda jménem Charlie. Všechno proběhlo podle plánu, až na to, že ne všichni policajti, kteří se účastnili zásahu, byli na Peterově výplatní pásce, takže všechny zabavené důkazy se dostaly do policejního archivu. Jack s Jennifer tedy požádali úřední cestou o povolení nahlédnout do zadržených materiálů, ale Peter korumpoval i jednoho soudce, který nahlédnutí sice povolil, ale až po vánočních svátcích. Dál už jen dal příkaz Dekovi, aby se během Vánoc všech důkazů zbavil.

Peter se s Jennifer vrátili do Aremid, aby mohli navázat na přerušené líbánky. Petera kontaktoval Jude, který se rozhodl, že bude vydírat. V rukávu neměl jen jejich špinavé obchody, ale také věděl všechno o tom, jak Peter kompromitoval Jacka s Laurou. Peter musel na všechno přistoupit, dal Judovi 40 dolarů a číslo účtu v bance na Kajmanských ostrovech. Když se vplížil zpátky do domu, našel vyčerpanou Jennifer, kterou se Jude pokusil unést! Peter přísahal, že se Judovi pomstí. Mezitím se Dekovi podařilo ztopit všechny důkazy o Peterových vztazích k Blue Moon.

Krom tohoto všeho dělal Peter všechno pro to, aby navzdory všem Kristeniným protestům, byl John odsouzen k smrti za Tonyho vraždu. V tomto případě se Peterovi dařilo, dokonce sehnali i nahrávku, kde nedlouho před svou smrtí Tony přiznává, jaký má z Johna strach. John je odsouzen a čeká na vykonání trestu. Jack s Jennifer ale také nezahálí a se zvýšeným úsilím se snaží zjistit pravdu. Najdou krabičku od sirek, na které je napsáno číslo bankovního účtu. Jack ví, že musí zjistit, kdo Juda finančně podporuje. Jack s Jennifer se dokonce vypraví na Kajmanské ostrovy, aby zjistili, o čí účet se jedná. Než se jim však podaří něco zjistit, Peterem najatý počítačový hacker smaže všechny kompromitující údaje. Tak či tak Peterovi je jasné, že se musí zbavit hrozby, kterou pro něho Jude představuje. Když se vrátili do Aremid, Jackovi se podařilo vyhledat Juda a se zbraní v ruce z něho vymáhal informaci, pro koho pracuje. Když celou tahanici Peter z dálky uviděl, zastřelil Juda.

Jack samozřejmě Petera obvinil, že Juda zavraždil, aby proti němu nemohl svědčit, v čemž měl vlastně pravdu. Když střílel, Peter věděl, že může jen získat, mohl zabít Juda a zakrýt tak svou černou minulost, nebo zabít Jacka a zbavit se tak rivala. Ačkoliv vše dopadlo pro Petera dobře, jeho tajemství přesto nezůstalo tajemstvím. Vše odhalila Paní v bílém, které se díky Lauřině péči vrátila příčetnost. I když se nejdřív pokoušela lhát, přiznala, že tu noc, kdy shořel svatební altánek, viděla spolu Juda s Peterem. Peter tedy připustil, že Juda znal, ale odmítal, aby s ním byl jakkoli spojován. Jennifer mu stále věřila. Dál se ukázalo, že Paní v bílém je ve skutečnosti Rachel Blake, matka Kristen a Petera. Nějakou dobu po těchto událostech Rachel zemřela při výbuchu. Všechny události Petera tak utahaly, že začal v Salemu stavět repliku svého domu dětství, jen aby měl pokoj od Jacka.

Ani to nebylo dost daleko od Jacka a tak se Peter rozhodl, že vezme Jennifer s Abby do Paříže, kam se shodou okolností vydal snad celý Salem hledat unesenou Marlenu Evansovou. V Paříži Peter zase narazil na Daniela Scotta, kterému opět došli při hazardu peníze a rozhodl se, že bude Petera znovu vydírat. Aby to bylo ještě horší, Daniela si všiml Jack, který je do Paříže sledoval, a začal se ho vyptávat. Peter se rozhodl, že Danielovy dluhy zaplatí. Když se ale vrátili do Salemu, Daniel je následoval s vidinou, že se mu podaří vytřískat z Petera ještě víc. Tentokrát o Peterovi začala mít pochybnosti i Jennifer. Podařilo se jí z Daniela vymámit všechno, co o Peterovi špatného věděl, včetně jejich pokusů přivést Lauru k šílenství a sebevraždě. Když Jennifer Petera s tím vším konfrontovala, nemohl si nic vymyslet. Snažil se jen vysvětlovat, že se chtěl jen zbavit Laury, protože ta házela jejich vztahu jen klacky pod nohy. Tohle s Jennifer samozřejmě nijak nehnulo, vyhodila ho z domu a brzy zažádala o rozvod.

Peter byl zase jednou kontaktován Stefanem, kterému se po únosu Marleny do Paříže podařilo policii zase jednou zmizet. Jako záminku další spolupráce Stefano Peterovi nabídne, že mu pomůže získat Jennifer zpět. Ačkoliv chce Peter původně Stefanovu nabídku odmítnout, brzy se na něj začne spoléhat. Protože se zdá, že žádný způsob, jak získat Jennifer zpátky nefunguje, Stefano příjde s drastičtějšími způsoby a vymyslí, že by ji měli unést. Protože Peter nevidí jiné řešení, na plán přistoupí. Rychle sežene pro Jenn a Abby falešné doklady a chce je omámit. Jenže Jenniferřino zdrogování nelze jednoduše provést, protože ji Jack pořád hlídá. Tak Peter vyčkává a celý plán chce provést jednou v noci, kdy spí Jennifer sama doma. Jak se ale Peter plíží po ztemnělých schodech, dole se nečekaně objeví Jack, který nějak vycítil, co bude chtít Peter udělat. V Peterově kapse najde usvědčující důkazy a náhle vytáhne zbraň a začne vyhrožovat, že Petera zabije. V následující rvačce vyjde ze zbraně rána a Peter musí být s těžkým zraněním převezen do nemocnice. Příští večer v nemocnici umírá.

Opravdu umírá? Ve skutečnosti Peter nezemřel, to mu jen Stefano pomohl, aby vypadal jako mrtvý, potom zaměnil jeho tělo za mrtvé tělo Daniela Scotta, jehož tvář překryl věrnou Peterovou maskou. Daniel totiž nečekaně a předčasně (opravdu předčasně?) umírá. Stefano je tak troufalý, že Petera dokonce přiveze na jeho vlastní pohřeb. To už je trochu příliš, protože ho tam pozná Laura a dokonce i rozezná, že v rakvi leží Danielovo tělo. Takže Stefano musí Lauru unést. Peter je ale opravdu stále ve velmi těžkém stavu a nakonec musí být převezen ze země, aby se mohl řádně zotavit. Před tím, než opustí zemi, Petera ukáže Stefano Kristen, aby uvěřila, že není mrtvý. Po rozloučení se sestrou, kdy je Peter na pokraji vědomí, opouští Salem.

V listopadu 1997 se Peter objevuje na jednom ze Stefanových tropických ostrůvků. Během uplynulého roku se již zotavil ze svých zranění a je připraven vydat se hledat Jennifer. Naneštěstí je ale nakažen vzácnou chorobou tropického šílenství. Díky této zákeřné chorobě Peter trpí vysokými horečkami, halucinacemi a divokými nekontrolovatelnými emotivními výbuchy. V tomto stavu, kdy není schopen normálně uvažovat, uniká ze Stefanova ostrova, aby se vydal do Salemu. Představte si jeho vztek, když se dozví, že Jennifer v Salemu není. Ona a Jack jsou pronásledováni FBI a skrývají se na různých místech Států. Ačkoliv se stále nepříčetnému Peterovi podaří získat jejich stopu a vyhledá je v Ohiu, oni už tam opět nejsou. Nakonec přijde Jennifer o život při dopravní nehodě a Peter se z toho úplně zblázní. Chce získat aspoň její mrtvé tělo, a tak vtrhne se samopalem na její pohřeb a vyhrožuje všem přítomným, kteří by mu v jeho skutku chtěli zabránit. Jak se ale dostane k její rakvi, snese se Jennifer k němu v podobě anděla a přesvědčí ho, aby upustil zbraň a vzdal se. Tohle všechno je však pouhý trik! Jennifer nezahynula při dopravní nehodě a úlohu anděla sehrála právě proto, aby Petera vlákala do pasti. Peter se dostane na léčení, a když se jeho stav zlepší, je odsouzen na několik let do vězení.