KRISTEN BLAKE

Představitelka: Eileen Davidson

V roce 1993 přišla do Salemu poprvé. John Blake ji zachránil při pouličním přepadení. Byla mu velmi vděčná, ale jen do té doby než zjistila, kdo John vlastně je. Stále se sebou musela bojovat, protože ji John přitahoval, ale její bratr Peter ji nepřestával před Johnem varovat. Když ji John zachránil život při ostřelovačském útoku na Salem Place, bylo tajení skrytých pocitů ještě těžší. Alice Horton se rozhodla zahrát si na dohazovačku a zajistila, aby museli v Horonově centru spolu úzce spolupracovat. Zinscenovala také jejich setkání na chatě, kde se poprvé milovali.

Když John začal hledat v Kristenině minulosti, našel zakrvavené svatební šaty. Kristen mu přiznala, že byla zasnoubená, ale nevdala se, protože ve svatební den se jejího nastávajícího pokusil někdo zabít. Kristen měla ale jedno daleko větší tajemství – byla adoptivní dcerou Stefana DiMery. Kristen svého „otce“ ukrývala, protože umíral na nádor na mozku. Když byl Stefano unesen, musela zaplatit velmi vysokou částku, aby ho získala zpátky. Když se John dozvěděl, čí je nevlastní dcerou, byl zničený, ale stále ji miloval. Kristen ale musela umírajícímu Stefanovi slíbit, že si vezme Tonyho, a takovou přísahu Kristen nikdy neporuší.

Kristen byla připravená vzít si Tonyho, když se ztratila Marlenina dcera Bella (všichni si mysleli, že Belliným otcem je pochopitelně Roman), a tak musela předstírat, že si bere Johna, aby vyhověla přáním únosce, když se vypátralo, že nebezpečným únoscem je pubertální Sami Brady! Tato událost Johna s Kristen sblížila natolik, že Stefano musel něco udělat, aby je rozdělil. Vhodnou příležitost našel v Samiině deníku, kde se dozvěděl, že John je Belliným otcem. Kirsten se tedy vrátila k Tonymu, ale při svatebním obřadu se opět objevil John s tím, že má důkazy o Stefanově zapojení do vraždy Curtise Reeda. Kristen si Tonyho přece jen vzala, když Stefano zemřel Johnovou rukou.

V roce 1994 pořádala Kristen charitativní večírek v Maison Blanche, místě svého dětství. Jak byla šokovaná, když tam našla spoutaného Johna a později se ještě dozvěděla, že Stefano ve skutečnosti žije a dobře se mu daří. Tony se na poslední chvíli snažil z hořící Maison Blanche zachránit laptop se složkami o Johnově minulosti, ale to se mu nepovedlo a ještě zůstal slepý. Takže i když se Kristen rozhodla pro Johna, nemohla opustit svého nevidomého manžela. Později se ale dozvěděla, že aby si ji Tony udržel, vyměnil její antikoncepční prášky za pouhý cukr, takže ho přece jen opustila a přistěhovala se k Johnovi. Rozhodla se, že si Johna vezme, ale krátce na to objevila tajné počítačové složky a dozvěděla se, že John je ve skutečnosti kněz. Toto pro ni, uvědomělou katoličku, bylo něco naprosto nepřijatelného a vrátila se k manželovi.

V roce 1995 pomáhala Johnovi, který mezi tím přijal své kněžské povolání, zachránit Marlénu z posedlosti ďáblem. Johnovi se podařilo zařídit věci tak, aby byl zproštěn svých kněžských slibů, a Kristen zažádala o anulaci svého manželství, aby jejímu novému sňatku nic nestálo v cestě. V té době se také dozvěděla o svém špatném zdravotním stavu, který ji brzy nedovolí otěhotnět, a že pokud chce dítě, musí ho mít co nejdříve. Všechny její plány se zhroutili na Peterově a Jennifeřině svatbě v Aremid, kde Tony naplánoval sebevraždu, která by vypadala tak, že ze všeho bude obviněn John.Ten je skutečně obviněn a díky Peterovu svědectví odsouzen k trestu smrti. Kristen se zmítá v pochybnostech, zda Johnovi věřit či ne. V pochybnostech ji stále utvrzuje Peter, takže u soudu nakonec Kristen připustí, že věří, že John je vinen.

Kristen přesvědčí Ženu v bílém, kterou potkala v Aremid, aby se s ní, Johnem a Marlenou přestěhovala do Salemu do domu DiMery. Kristen najde dopis, ve kterém se John vyznává ze své lásky k Marléně, a hrozí se, že by Johna mohla ztratit. Marlena tento dopis také najde, ale touto dobou už Kristen ví, že je těhotná. Marléna zůstává potichu, protože ví, jak je toto těhotenství rizikové, a vystěhuje se, když John požádá Kristen o ruku. Kristen je šokovaná, když John v hypnóze prozradí, že Žena v bílém je ve skutečnosti její matka Rachel Blake. Rachel ví, že Kristen ukrývá dopis a prosí ji, aby jej vrátila. Když je John podruhé v hypnóze, Kristen se ho zeptá, koho miluje víc, zda ji nebo Marlénu, a John odpoví, že Marlénu. Když se do města vráti Stefano, Kristen souhlasí, že mu pomůže unést Marlénu – v naději, že tak bude mít příležitost získat Johna. A toto je začátek Kristenina sklouznutí k DiMerismu dobrá.

Když Rachel s Marlénou letí do San Francisca, aby Rachel mohla podstoupit plastickou operaci, zapřísahá Marlena Kristen, aby nespala s Johnem nebo nosila jeho prstýnek. Marlena ale ovšem netuší, že Kristen dala Stefanovi informace o jejím letu, aby ji mohl unést. Stefano se vynasnaží a opravdu se mu Marlenu podaří unést a ještě k tomu fingovat letecké neštěstí, aby všichni mysleli, že Marlena je mrtvá a nikdo ji nehledal. Když Rachel navrhne, aby John s Kristen odjeli do Paříže (podle hry Královny Noci), John odjede a brzy ho následují i Kristen s Rachel, protože dostanou zprávu od Johna, kterou však ve skutečnosti napsal Stefano. John pochopil, že Stefano drží Marlénu jako vězně, a naplánoval velký ples, ale Stefano byl jeden krok před ním a zorganizoval, že na plese bylo mnoho žen podobných Marleně. Přesto se ale Marlena setkala tváří v tvář s Kristen a po konfrontaci utekla za Johnem. Stefano ale Johna zdrogoval, získal Marlenu zpátky a ještě ukradl korunu Marie Antoinety. Kristen se pokusila Johna najít, aby ho před Stefanem uchránila, ale vše skončilo výbuchem, při kterém přišli o život Rachel a Stefano. Kristen ještě přišla o dítě, ale podařilo se jí přesvědčit doktora, aby to nikomu neříkal. Ten to ještě vylepšil tím, že Johnovi řekl, že Kristen teď nemůže mít sex. Kristen s Peterem pak použili hypnotika, aby Johna dostali do Kristeniny postele, ale on ze snu volal Marlenino jméno.

Stefano se zcela zdráv objevil v Salemu a hned najal Susan Banks, těhotnou ženu, která byla nápadně podobná Kristen, aby ji v případě potřeby zastoupila a aby hlavně Kristen prodala své dítě. Marlena má ale přesto stále víc a víc pocit, že s Kristeniným těhotenstvím není něco v pořádku, a svěří se o tom Lauře. Později, když je Kristen zlomená ztrátou Petera, kterého měl údajně zabít Jack Deveraux, udělá chybu, když si upravuje vycpávku na svém břiše a vidí ji při tom Laura. Naštěstí je ale po ruce Peter se Stefanem, kteří Lauru zatáhnou do domu. Stefano chce Lauru dostat ze země, ale Peter s Kristen ho přesvědčí, aby jí jen vymazal vzpomínky na posledních pár dnů.

Když měla Susan rodit, Kristen byla při tom přestrojená za zdravotní sestru, aby mohla vidět narození dítěte. Musela však shlédnout ještě něco jiného. John se rozhodl, že dítě musí mít otce, a rodící ženu si co by Kristen vzal. Susan dala své dítě Kristen a tak byl chlapeček pojmenován John Black Ml. Susan odešla, ale jen do chvíle, kdy se dozvěděla, že její chlapeček má srdeční vadu. Když se vrátila a chtěla dítě zpátky, Kristen ji přesvědčovala, že s Johnem budou ti nejlepší rodiče, ale Susan se nechtěla nechat přesvědčit a věřila, že ona si zaslouží být Johnovou manželkou a nejlepší matkou. Susan vyhrožuje, že Kristen odhalí, ale ta jí zase vyhrožuje, že pokud to udělá, skončí ve vězení a John ji bude pro vždy nenávidět. Dovolí jí však dítě nakojit (na doktorův příkaz), ale v tom je najde John. Kristen vysvětlí, že Suzan přijala jako chůvu, ale žádá o pomoc Vivian s Ivanem, aby mohla Susan zavřít do tajné místnosti. Všechno si ale právě spojí Marlene, a tak aby byla rychle umlčena, končí v tajné místnosti Marlena.

Když se Kristen dozví, že se Lauře vrátila paměť a že chce dokázat, že mluví pravdu vyzdvižením Peterovy rakve, ve které není žádné tělo, přispěchá na místo dřív a všem vysvětlí, že Peter byl vlastně zpopelněn. Když má Laura svou pravdu obhájit právě před Kristen, zlomí se, protože je zdrogovaná prášky, které ji podstrčily Kristen a Lynn Burke. Když se Susan začne starat, kde je asi Marlena, Kristen ji řekne, že Marlenu unesl Stefano a že se jí stane to samé, pokud bude mluvit. Kristen zastaví Susan i v okamžiku, kdy chce Marlenu pustit z tajné místnosti, a přesvědčuje ji, že by si pak John vzal Marlenu a je obě dvě by pak nenáviděl. Susan vše vyřeší po svém, zavře Kristen k Marleně a zastoupí ji po Johnově boku. Kristen se pokusí z tejné místnosti prokopat, aby zabránila sňatku Johna se Susan, ale narazí na plynové vedení, takže obě dvě, Kristen i Marlenu, začne otravovat plyn. Naštěstí jsou zachráněny Laurou, která také uhodí Susan, které vypadnou falešné zuby, a přinutí ji říct pravdu. Marlena tak stihne přerušit Johnovu a Kristeninu svatbu s informacemi, jak Kristen přišla o dítě a jak najala Susan. Kristen popadne zbraň a chce Mrlenu zabít, ale Johnovi se ji podaří umluvit. Kristen je uvězněna, ale brzy propuštěna na kauci.

Kristen vpadne na zásnubní večírek v Penthouse Grill a vyhrožuje sebevraždou v okamžiku, kdy John požádá Marlenu o ruku, ale Johnovi se zase podaří jí vše vymluvit. Později se Kristen objeví na jejich svatbě s Marleniným bývalým manželem Romanem, o kterém si všichni mysleli, že je mrtvý. Kristen pozve Romana do svého domu pod záminkou, že je to tam velmi pohodlné, a donutí tak Johna předstírat, že je s ní ženatý, protože Roman je těžce nemocen a stále miluje Marlenu a potřebuje naději, že by ji mohl získat zpátky. Kristen s Johnem se vypraví získat lék na Romanovu chorobu a setkají se tak s dr. Rolfem. Naneštěstí zkumavka s protilátkou je rozbitá a Johne s Hope se musí vydat do divočiny, aby získali nové ingredience. Kristen s ostatními se vrací do Salemu. Navrátilci stačí zastavit svatbu Marleny s umírajícím Romanem, ale protože jakýkoli stres by Romanovi stále mohl ublížit, musí John s Kristen dál předstírat manželství. Když si Roman všimne nesrovnalostí v jejich vztahu, Kristen mu napoví, že jiná žena se pokouší ukrást jí manžela.

V roce 1997 Kristen otevře dveře v Jonesyově domě a narazí na Celeste. V bitce pak omylem nakazí Celestu virem džunglového šílenství. Stefano ji vydědí a řekne jí, že jakmile získá zpátky Elvise, tak svého syna pojmenovala Susan, která věřila, že Elvis je otcem jejího dítěte (ve skutečnosti je jím Stefano), nedovolí Kristen, aby se k němu přiblížila. Z toho všeho se Kristen částečně zblázní a podvodně ze Susan vymámí jejího syna. Stefano a John však pro Susan získají dítě zpátky a Kristen je nucena u soudu říct, že dítě chtěla vrátit. Kristen je vzteky bez sebe, ale nemůže nic dělat, protože John s Marlenou už zařídili, že Susan s Elvisem jsou již bezpečně pryč ze země. Mstí se tím způsobem, že pošle Romana na letiště, kde má John na svém tryskáči požádat Marlenu o ruku, aby to on mohl udělat první. Když tam přijde, najde Marlenu s Johnem se bavit o tom, jak ho podvádět. Kristen s Romanem chtějí bojovat pro svá štěstí, ale když Roman pochopí, jaká je z Kristen lhářka a podvodnice, obrátí se k ní zády.

Když Laura veřejně odhalí, jak Kristen lhala o Peterovi, Kristen si vezme nějaké Lauřiny prášky, aby se mohla uklidnit. Vloupe se do Marlenina bylu a najde tam fax od Susan. Unese Susaninu sestru, sestru Marii Moiru, a chce po Susan, aby přivezla své dítě do Salemu. Kristen Susan zdroguje, ale je bezmocná, když zjistí, že Susan chlapce nepřivezla. Prodá ji do harému. Susan už ale před časem začala být podezřelá Romanovi s Abem, kteří spěchají na letiště, aby ji v jejích šílených plánech zastavili. Mezitím dostanou zprávu, že Kristen byla nalezena mrtvá a tím pádem předpokládají, že žena na letišti je Susan. Vezmou ji kvůli výslechu na stanici, kde na Susan čeká její anglický přítel Edmund Crumb. Díky němu je Kristen propuštěna a když ji jako Susan požádá o ruku, příjmá, protože si myslí, že ta mrtvá je Susan a že by byla automaticky podezřelá z její smrti. Patolog uzavře smrt jako sebevraždu, ale Roman je přesvědčen, že šlo o vraždu. Když John na svém záznamníku najde Kristenin sebevražedný vzkaz, cítí se velice vinen všemi událostmi.

Všichni jdou na Kristenin pohřeb a Stefano je stižen srdečním infarktem, po té co všechny obviní z Kristeniny smrti. Když je propuštěn z nemocnice, jde znovu na hřbitov omluvit se mrtvé, že jí zbraňoval v životě s Elvisem. Kristen je zrovna tam a tak se Stefanovi odhalí a prosí ho, aby jí pomohl dostat se z města. Stefan se bojí, že by to vypadalo příliš podezřele. Když se chystala zmizet, Edmund přivezl do města svou matku Violet a taky Elvise. Kristen se pokusila Violet zdrogovat, aby mohla uprchnout i s Elvisem, ale narazila na Johna, který ji vzal do Penthouse Grillu, kde Edmund připravil tajnou svatbu. Kristen musela v roli pokračovat, jinak jí hrozilo odhalení, a ačkoli se snažila zmizet, skončila v letadle, kterým i s Edmundem odlétala na líbánky na Bermudy, když se mezitím ještě dozvěděla, že za údajnou Kristeninu vraždu byla uvězněna Laura. Než odletěla nechala Kristen Marleně od Susan vzkaz, že jí děkuje za všechnu pomoc, ke které přiložila bonboniéru. Čokolády v bonboniéře byly potřeny penicilínem, o kterém Kristen věděla, že je na něj Marlena silně alergická. Nakonec tím, kdo bonbony ochutnal, byla malá Bella, kterou na štěstí zachránil Roman. Na palubě letadla se Edmund přiznal Kristen, že to on zabil Kristen, a tak než by Kristen ohrozila svůj život, kdyby Edmund zjistil, kdo ve skutečnosti je, a tak mu řekla, že ho opouští a ať ji nikdy znovu nehledá. Jakmile byli na Bermudách oba je překvapila Susan, která uprchla z ostrova na němž byla v harému, a která se s Violetinou pomocí dostala na Bermudy dřív než oni. Susan plně odhalila Kristen, a tak vlastně vyvstala otázka, kdo zemřel v bazénu. Susan vyjasnila, že šlo o čtvrté dítě Banksů, o Penelope Kentovou, která byla odložena jako dítě, která přišla do Salemu, aby jí pomohla, a řekla Edmundovi, že to nebyla jeho chyba, protože Penelopa tak či tak umírala. Aby Kristen všechno vrátila, zařídila to Susan tak, že na ostrov místo ní byla odvezena právě Kristen. Když se dále dozvěděla, co se stalo malé Belle, poslala na ostrov Kristen vzkaz, jak se John a Marlena zasnoubili a jak se chystají na svatbu. Od této doby o Kristen nikdo neslyšel.