KATE ROBERTS

Představitelky: Deborah Adair, Lauren Koslow

Minulost Kate Robertsové je spojena s mnoha tajemstvími a mnoha jizvami na duši. V době manželství za násilnického Curtise Reeda měla Kate dvě děti – Billie a Austina. Na konci 70-tých let se Kate seznámila s dr. Billem Hortonem, kterému porodila syna Lucase, aniž by mu to řekla. Když se Curtis dozvěděl o jejím těhotenství, zmlátil ji a vyhodil. Pomstil se Kate tím, že ji řekl, že děti měly nehodu a umřely.

O mnoho let později, poté, co si uspořádala svůj život, se vrátila do Salemu. Vdala se za mocného Victora Kiriakise a on ji učinil šéfkou nakladatelství Titan. Přesto ji minulost stále pronásledovala. dávno domněle mrtvý ex-manžel Curtis Reed se vrátil, aby ji vydíral. Hlavní podezřelou z jeho vraždy se stala jeho léta jím zneužívaná dcera Billie.

Během procesu s Billie vyšlo najevo, že Kate byla vdaná za Curtise a je matkou Billie a Austina. Protože Curtis žil, manželství s Victorem bylo neplatné, což se hodí Vivian, která po Victorovi touží. Roznese po Salemu, že Lucas je nemanželský syn Billa Hortona a podaří se ji nosit Victorovo dítě. Při umělém oplodnění dojde k záměně a místo Kate je matkou Vivian. Záměnu ovšem zařídila Vivian, ale Victor obviněním Kate nevěří. Vivian se pokusila zbavit Kate tím, že ji nasypala prášky do kávy, kterou ovšem nevypila ona, ale pilot letadla a tím pádem se letadlo zřítilo. Kate je prohlášena za mrtvou.

Po jednom roce, který Kate strávila na rybářské lodi se vrací zpět do Salemu. Zastihla Victora a Viviian v posteli. Začal boj o Victora i o post v Titanu. Když se Vivian pokusila získal Philipa do opatrovnictví, utrpěl Victor mrtvici. Když byl Victor mimo hru a Vivian měla potíže s policií kvůli pletkám s DiMerovými, chopila se Kate moci a vyšvihla se na post ředitelky Titanu.

Přesto Kateina minulost znovu udeřila. Sami měla materiály, kterými Kate vydírala. Dokud zůstane Austin se Sami, zůstane zticha i Samantha, ale když ji Austin opustí, … Austin a Carrie se vzali, když se zjistilo, že Lucas je otcem malého Willa. Sami pořád držela Kate v šachu výhružkami, že zveřejní, že Kate pracovala jako callgirl a najal Franca, aby zničil vztah Boa a Hope. Pravda o Francovi se nadala zatajit a když to vyšlo najevo, zasáhlo to mnoho lidí. Potom, co Victor viděl záhadné fotky své ženy, musel být hospitalizován do pečovatelského domu. Kate byla vzteklá a obviňovala Sami z jeho kolapsu. Navštěvovala Victora v sanatoriu a ten se rychle uzdravil. Kate je velice mstivá a proto Sami namočila do vraždy Franca. Sami byl uvězněna a nakonec odsouzena k trestu smrti. Lucas, se cítil vinný, protože to byl on, kdo Franca zabil.

Není žádným tajemstvím, že Kate by pro své děti udělala cokoliv. Když se blížil soud o opatrovnictví malého Willa, zaplatila Nicole, aby si Lucase vzala. Lucas získal opatrovnictví před Carrie a Austinem. Když se přiblížila doba Samiiny popravy Lucas se přiznal a Sami byl osvobozena.

Kate se pokusila zastavit masakr, který sama pomohla spustit, ale bylo pozdě. Victor byl postřelen a zemřel. Celý Titan i majetek Victora Kiriakise jí padnul do klína. Při masakru zemřela i Angela Maroni, která odkázala velice zajímavou kazetu Sami. Pomocí této kazety, kde byla nahraná výpověď Kate, získala Sami Willa zpátky. Katein návrat do Titanu netrval dlouho. Victor se vrátil – nejprve jako duch, který ji pronásledoval a potom, coby živý ji vyhodil z Titanu i z jeho života bez haléře. Při požáru byl Lucas ošklivě popálen a následovně převezen do sanatoria mino zemi. Kate se nakonec tvrdým přístupem podařilo dostat na výsluní. John Black – to jméno jejího dobrodince. V nově zakládající společnosti Basic Black ji dal vysoce prestižní místo. Nedlouho poté, se Lucas vrátil uzdravený do Salemu a zacelil tak ránu, kterou Kate cítila po odchodu Austina ze Salemu. Nedejte se mýlit, Kate byl šťastná, že si Austin nevzal Sami, ale jeho odjezd z města nesla těžce. Její problémy však neskončily. Nicole se rozhodla Kate i Sami pomstít a prostředky na to měla, od Victora. Kate byl nucena spolupracovat se Sami.

Do Salemu se vrátila Billie a Kate nevěděla, co si má myslet. Možná by se z návratu více radovala, kdyby si nemyslela, že Billie se vrátila kvůli Boovi. V poslední době Kate vyvolala rozruch svým poněkud překvapivým vztahem s Romane Bradym. Určitě není její typ – nemá moc ani majetek (který by stál za to) a už vůbec není typ, který by se nechal ovládat. Možná pávě proto ho Kate potřebuje, no nebyla by to ironie, kdyby si vzala otce své dlouholeté nepřítelkyně Sami ?