John Black

 

Představitel: Drake Hogestyn

V roce 1986 přijel do Salemu záhadný muž. Před nedávnem prodělal rozsáhlý chirurgický zákrok. Nevzpomínal si na nic, neznal dokonce ani své jméno. Říkal si John Black. Dr.Marlena Evans, psychiatrička – jedna z nejlepších ve svém oboru, mu pomáhala si vzpomenout. Během sezení dochází doktorka k závěru, že neznámý muž by mohl být obávaný „Phoenix“, muž jehož Stefano DiMera vycvičil k zabíjení. Jeho tetování „Phoenixe“ na zádech neznámého cizince, je pro doktorku dostatečným důkazem. Po návštěvě plastického chirurga se neznámý cizinec dovídá, jak asi vypadal před chirurgickými zákroky. Marlena Evans byla přesvědčená, že neznámý nemůže být nikdo jiný než její zmizelý manžel Roman Brady. „Roman“ se nastěhoval do domu k Marleně, k jejich třem dětem (Carrie, Eric a Sami), do jejich srdcí.

Po pěti letech se pravý Roman vrátil ze zajetí, kde ho držel Stefano DiMera. John byl šokovaný a znovu bezradný. Žil život jiného muže, miloval jeho ženu, vychovával jeho děti a vše byla jen iluze. Bylo to někdy okolo roku 1992 když se do Salemu přistěhovala Vivian Alamain, teta Lawrence. Vyšlo najevo, že John je ve skutečnosti Forrester Alamain, domněle zemřelý bratr Lawrence. Vivian nakonec přiznala Johnovo dědictví a z něj se najednou stal nezávislý a velmi bohatý muž. John byl zasnoubený s Isabellou Toscano, která čekala jeho dítě, když do města přijela Danielle Stevens. Danielle tvrdila, že i ona je jeho ženou. On je soukromý vyšetřovatel, který je na stopě známému zloději klenotů Romulusovi. John se nechal přemluvit k výletu do Evropy, který mu měl pomoci vzpomenout si na minulost. Danielle se rozhodla v Evropě Johna svést. Díky Isabelle jí to nevyšlo a byla to právě Isabella, která přišla na to, že Romulus je ve skutečnosti DANIELLE. John nechal Daniellu zmizet a vzal si za ženu Isabellu. Jejich syn Brady Black přišel na svět během svatebního obřadu v kostele. Isabella umřela pár měsíců po narození Bradyho na rakovinu slinivky břišní.

John nikdy nepřestal Marlenu milovat. Marlena však také milovala Romana a nechtěla zničit rodinu. John se proto rozhodl pro dobro všech opustit Salem. Marlena se přišla rozloučit s Johnem až do jeho letadla. Tam se poprvé oddali zakázané lásce. Jejich milovaní změnilo všechno.

Během Marlenina těhotenství, se John začal scházet s Kristen Blakovou aniž by věděl, že ona už je dávno zasnoubená s Tonym DiMerou. Zatímco John se sbližoval s Kristen, porodila Marlena nádhernou holčičku, které dala jméno Belle. Potom co Sami Brady objevila pravdu, manželství Romana a Marleny dostalo trhliny. Sami všem prozradila, že otcem Belly není Roman ale JOHN ! Když vyšla najevo pravda, Kristen si vzala Tonyho přesně jak Stefano naplánoval.

V té době Stefano zajal Johna a mučil ho v kobce v rezidenci Maison Blanche. Marlena, aby zachránila Johna se pokusila Stefana svést. Roman je nakonec objevil a oba zachránil. Pomyšlení, že Marlena kvůli Johnovi tak riskovala a vědomí, že ho vždycky jedna její část bude milovat pro něj byla moc. Navíc tu byla Bella. Tatínkova holčička, která vůbec nebyla jeho. Rozhodl se zažádat o rozvod a odstěhovat se ze Salemu.

John byl rozhodnutý přesvědčit Kristen o své lásce. Jejich vztah ale nemohl pokračovat, protože John přišel na další vzpomínku ze své minulosti. Kdysi býval KNĚZEM ! To se mu velmi hodilo, když přišel nato, že Marlena je posednutá ďáblem. Ďábel musel být vymícen a kdo jiný by se měl toho úkolu ujat než milovaný ex-kněz John ? John osvobodil Marlenu ze spárů Satana a sám se nechal zprostit svého kněžského slibu.

John a Kristen plánovali najít způsob, jak být spolu, když smrtelně nemocný Tony DiMera spáchal sebevraždu. Nastrojil to však tak, aby to vypadalo, že zemřel násilím. Za jeho „vraždu“ byl obviněn a nakonec odsouzen k trestu smrti John. John už vdechoval plyn v plynové komoře, když vyšla pravda najevo a to jen díky Tonyho deníku, kde si všechno zapisoval. John byl propuštěn doslova v poslední minutě svého života.

Marlena a John se sblížili, když si John prošel tím peklem odsouzence. V té době se ukázalo, že Kristen je těhotná a John ji požádal o ruku. Marlena se obávala o zdraví Kristen i dítěte. Nakonec se stalo, čeho se obávali – Kristen potratila. Najala s pomocí Stefana těhotnou dvojnici, aby si Kristen Johna udržela. Dvojnice se jim vymkla z rukou. Doslova začala žit za ni. Unesla a zavřela Kristen i Marlenu a připravovala svatbu s Johnem. Laura Hortonová její plán prokoukla a při té příležitosti zjistila, že Kristen si to těhotenství vymyslela, aby si Johna udržela. Johnova láska ke Kristen se změnila, když přišel nato, že dítě nebylo jeho. Další tragédií pro všechny v Salemu byla zpráva o smrti Romana Brady při misi I.S.A. Marlena a John konečně byli spolu a připravovali svatbu. Těsně před obřadem se zde objevil smrtelně nemocný „zemřelý“ Roman Brady. Smrtelně nemocnému Romanovi Marlena nedokázala říct, že miluje Johna a tak to tajila. Také Kristen namluvila Romanovi, že ona a John jsou pár. Stefano sledující své vlastní plány, nechal Johna hledat lék pro Romana. V jeho hledání v džungli mu pomohla Hope. Když byl John pryč, Marlena souhlasila se sňatkem s Romanem, aby tak splnila umírajícímu jeho poslední přání. John se vrátil s lékem pro Romana v poslední minutě a stihnul tak zastavit obřad. Po „vraždě“ Kristen byl John konečně volný a mohl být s milovanou Marlenou. Přísahal si, že přestane pátrat po jeho minulosti a vymaní se z područí Stefana. Během líbánek na Hawaii Gina vylákala Johna pod falešným utonutím. John byl zpátky v roce 1985, kdy miloval Ginu. Stefano zneškodnil čip v Johnově hlavě a hodil Johna z ponorky ven. Marlena ho našla na pobřeží a okamžitě zavezla do nemocnice. Když se John probudil, nepamatoval si, co se stalo. Oba se vrátili do Salemu rozhodnuti začít žít jejich nádherný život. Johnův syn Brady se vrátil bydlet k rodině a to vyvolalo dost problémů. V té době si John také myslel, že je otcem dítěte Hope. Ve skutečnosti jím byl Bo. John založil nový podnik „Basic Black“ a najal Kate Roberts, aby ho řídila.

Velkým překvapením pro všechny byl návrat Tonyho DiMery, milovaného syna Stefana. S Tonym se do města přistěhovali i „dvojčata“ Rex a Cassie, další Stefanovi pěšáci. John znovu oprášil své zkušenosti detektiva a spolu s Marlenou pátrají po Stefanově stopě. Johnova nová společnost je ve skutečnosti základna I.S.A. Podaří se jim zjistit, kdo jsou „dvojčata“ ? A nepodlehne on nebo Marlena znovu klanu rodiny DiMerových ?