JACK DEVERAUX

 

Představitel: Matthew Ashford, Mark Valley, Steve Wilder

 

Když adoptovaný syn Anjelicy a Harpera Deveraux přišel v roce 1987 do Salemu, trpěl Hodgkinsonovou nemocí. Krátce poté potkal Jennifer Rose Horton a stal se mužem jakým je dnes. Než potkal Jenn, opravdu nebyl hochem od vedle. Mezi jeho hanebné činy patří znásilnění Kayly, vytáhnutí Harpera z vězení, vydírání, aby tak dostal polovinu deníku Spectator, atd…

Když se Jennifer objevila jako studenka novinařiny a zapojila se do jeho týmu, byl to jeho „konec“. Jack se do Jennifer zamiloval, ale své city moc najevo nedával. Přes to všechno se slavný a velmi oblíbený pár vzal. Jennifer se narodila holčička Abby. Manželství však trvalo krátce. Jack cítil vinu za aplastickou anémii své dcery a rodinu opustil. Rozvedli se a Jenn začala žít nový život.

Po roce se Jack vrátil. Poznal sílu pravé lásky a konečně pochopil, že Jennifer je jeho životní družka. Bohužel pro něj, Jenn si to nemyslela. Svou přízeň věnovala Peterovi Blakeovi (adoptivní syn Stefana DiMery). Peter se do Jennifer zamiloval a aby ji získal pro sebe, byl ochoten udělat cokoliv. Natřel kancelář Laury, matky Jennifer, jedovatou barvou, která způsobovala Lauře halucinace. Peter se potom prezentoval jako její zachránce. Laura se odjela léčit na kliniku v Meadows, kde prožila aférku s Jackem (říkal si Clark), ex-manželem její dcery Jennifer, kterého nikdy neviděla. Když se vrátili do Salemu zjistili své pravé totožnosti. Jack se snažil získat Jennifer zpět a Laura byla do Jacka nešťastně zamilovaná. Když Jennifer konečně objevila Peterovu temnou minulost, odevzdala mu rozvodové papíry. Jacka zpátky nevzala. Jack byl přesvědčený, že Peter chce unést Abby a Jennifer. Jen to pokládala za nesmysl a nařídila Jackovi odnést pistoli, kterou si koupil na obranu. Jack vyčkával a nakonec Petera při potyčce postřelil. Peter přežil, aby o něco později „zemřel“. Jack, Jennifer a Abby strávili nádherné Vánoce, na kterých udělal Jack spoustu fotek. Měl obavy, že ho policie může stíhat za zabití Petera. Jack byl odsouzen na doživotí zatímco se Peter ukrýval. Ve vězení potkal Travise. Ten pracoval pro Stefana a jeho úkolem bylo hlídat Jacka, aby nedělal potíže. Travis vyšel z vězení a jako Trent se stal novým sousedem Jennifer! Jennifer získala místo jako dozorkyně pod jménem Hope Williams. Když Trent přišel na tuto hru, unesl Jennifer a plánoval schůzku s Peterem, kde mu chtěl předat Jennifer. Petera píchl moskyt a on trpěl záchvaty tropického šílenství. Když Jack zjistil, že Jennifer byla unesena, utekl z vězení a začal Trenta pronásledovat. Při bitce Trent zemřel. Jennifer a Jack se vrátili tajně do Salemu. Aby ochránili sebe a hlavně rodinu, cestovali s cirkusem.Peter je našel a vzal Jennifer jako rukojmí. Později byla prohlášena při nehodě za mrtvou. Plán nepočítal s odkrytím totožnosti Petera. Jack očistil své jméno a společně s Jennifer a Abby odjeli do Afriky. Psal se rok 1998.

V roce 2000 se Jennifer vrátila s Abby do Salemu. Díky Alici Hortonové, babičky Jennifer, Jack věděl kam odjely a přijel do Salemu také. Oba zkoušeli obnovit svůj vztah, ale díky citům, které chovala Jennifer ke Colinovi se to nepodařilo. O Jacka se začala zajímat Greta. Aby si ji udržel od těla, namluvil jí, že je gay. Harold se snažil, aby Jennifer žárlila a informoval ji o pokračujícím „vztahu“ Jacka a Grety. Bohužel jediný, kdo se užíral žárlivostí, byl Jack – zvláště poté, co viděl Jennifer s jejím novým nápadníkem Brandonem. Aby ji získal zpátky, snažil se jí všemi možnými způsoby imponovat. Letěl do Las Vegas, aby získal místo v deníku Spectator a Greta přišla konečně na to, že Jack není gay. Jennifer získala místo jako šéfredaktorka Spectatoru místo Jacka a ještě ho vyhodila z domu. Později se nechala přesvědčit, aby ho zaměstnala jako reportéra. Jennifer se mezitím rozpadl vztah s Brandonem. Vrátila se ke Colinovi a když vyšel najevo jeho vztah k DiMerům, opustila i jeho. Do Salemu se vrátila Billie a Jack se s ní začal vídat. Když byla unesena Hope, Jack stál při Jennifer. Byl rozezlen, když se dověděl, že ho Jennifer nezahrnula do plánu na její osvobození.

Sblíží se Jack s Billie a nebo konečně vyhraje bitvu o srdce Jennifer?  Dokáže jí odpustit?