ISABELLA TOSCANO BLACK

Představitelka: Staci Greason

Isabellu Toscano zavřela její sestra Marina do sanatoria, aby nemohla říct otci pravdu o tom, že Marina hledá rodinný poklad. Isabelle se však podařilo utéci a konfrontovala Marinu v jejím hotelovém pokoji. Při hádce Marina vytáhla zbraň a když se o ni s Isabellou prali, Marina upadla a uhodila se do hlavy. Isabella svou sestru zabila, ale její paměť tento zážitek zablokovala.

Jack Deveraux zjistil, že je jeho bratr vydírán Marinou a zaplatil. Zároveň navštívil sanatorium, aby zjistil, co tam Marina ukrývá. V sanatoriu našel Isabellu, která se těšila výbornému duševnímu zdraví. Pomohl ji utéci a schoval ji na své půdě. Isabella se svěřila Jackovi se vším, co o své rodině věděla, včetně toho, jak je její rodina bohatá. Jack našel klíč k rodinnému pokladu ve Stevově domu a předtím než ho předal Isabelle, udělal si duplikát. Rozjel se do Itálie a našel podklad, deník Lorety Toscano, matky Isabelly a Mariny. Mezitím dala Isabella klíč Victorovi a výměnou požadovala bezpečný návrat Kayly. Během procesu pak byla Isabella postřelena, ale přežila.

Když byla Kayla uznána vinou ze zabití Mariny, Isabella tomu nemohla uvěřit. Utvořila s Romanem (Johnem) tým a hledali viníka dál. Během prohledávání podkroví ve Victorově domu, se Isabelle vrátila paměť. Celá nehoda byla zaznamenána na magnetofonové pásce, kterou vlastnil Victor a přesto nechal Kaylu ve vězení. Po té, co se Isabelle vrátila paměť, byla osvobozena. Čin byl kvalifikován jako nutná sebeobrana a ona byla volná.

Stále bez deníku své ženy Lorety, plánoval Ernesto pomstu všem svým nepřátelům a doufal tak v nalezení deníku. Naplánoval plavbu výletní lodí na kterou pozval: Romana (John Black), Isabellu, Victora Kiriakise, Julii Williams, Jacka Deveraux, Jennifer Horton a Boa se svou ženou Hope. Ve víře, že pravda by měla být objevena, vrátil Jack chybějící listy do Ernestova deníku a dal ho Isabelle. ta objevila, že ona je dcerou Victora Kiriakise ! Isabella řekla Ernestovi, že zná pravdu a zároveň se přiznala k zabití Mariny. Ernesto prohlásil, že ji vychoval a miluje ji jako svou vlastní a nic se na tom nemůže změnit. Ve skrytu své duše ovšem Isabellou opovrhoval zato, že je dcerou jeho dávného společníka Victora. Ernesto zmizel z lodi i s Isabellou, kterou držel v zajetí a pomalu ji trávil tak, jak to dělal její matce. Na lodi vybuchla bomba a přátelé jako zázrakem, se zachránili a dopravili se na ostrov, kde byl schovaný Ernesto s Isabellou. Roman (John) spolu s Boem začal hledat Isabellu a Hope se vydala za nimi, i když to měla jasně zakázané. Romanovi (John) se podařilo Isabellu vysvobodit, ale Hope padla Ernestovi přímo do rukou. Každého postupně nalákal do jeskyně, kde držel Hope. Klec, v které se uvěznil spolu s Hope, přidržovala káď s kyselinou. Ernesto dal Boovi šanci ho přesvědčit, že za své činy, nepůjde do vězení. Exploze, která přišla náhle, způsobila, že klec, ve které byli Ernesto s Hope, se zřítila. Ernesto a Hope byli prohlášeni za mrtvé po hodinách neúspěšného pátrání. Shane pak všechny zachránil a odvezl domů.

Isabella se vrátila do Salemu bohatší o otce Victora a svého nevlastního bratra Boa Bradyho. Když pak zjistila, že Victor úmyslně sabotoval vztah Boa a Carly a dokonce se ho pokusil zabít, zřekla se ho, zasnoubila se s Romanem (Johnem) a nastěhovala se k němu. Získala licenci soukromého detektiva a spolu s Boem si otevřeli soukromou detektivní kancelář.

Isabellin svět se zhroutil ze dne na den, z minuty na minutu. Do života jejího snoubence se vrátila jeho dávno zemřelá žena, Marlena Evans. Protože nechtěl stát v cestě obrovské lásce Romana (Johna) a Marleny, zřekla se ho. Později se přišlo nato, že Roman není Roman. Vše vyšlo najevo, když se do Salemu vrátil pravý Roman Brady a z domnělého Romana se stal John Black.

Roman, John Black a Marlena – jejich medaile je přivedli až k Mayskému chrámu v Mexiku, kam se spolu s nimi vydal i Isabella, Bo a Carly a všichni pátrali po pravdě. V chrámu v Mexiku objevili připoutaného Victora Kiriakise. Objevili cestu do pokoje, kde na ně čekal starý známý – STEFANO DIMERA ! Za pomocí medailí, získal Stefano přístup k Mayským kodexům. Ty podle legendy slibovali majiteli nepředstavitelnou moc. Stefano měl u sebe i aktovku, která obsahoval Johnovu minulost. Země se začala otřásat a vzplanul velký oheň. Stefano hodil aktovku do ohně a zmizel pod sutinami. John se vrhl do plamenů, aby zachránil aktovku s jeho minulostí, ale ta byla těžce poškozena. Po symbolickém obřadu v Mayském chrámu, kde Bo a Carly složili svatební slib, se vrátili do Salemu. Po návratu domů, Isabella svěřila Johnovi sladké tajemství – je těhotná. John se s Isabellou zasnoubil, ale odmítl se oženit, dokud nezjistí, kdo doopravdy je, aby tak mohl dítěti dát své pravé jméno.

V Evropě Danielle objevila v časopise Spectator fotku muže, který ztratil paměť. Na fotce byl její bývalý milenec John Black. Odletěla do Salemu a řekla Johnovi, že se jmenuje John Stevens a je jejím manželem. Měla prsten ve tvaru vlka, který pasoval k tomu, který byl v jeho aktovce. John začal mít sny o uměleckém zloději pojmenovaný Romulus. John se dozvěděl, že Romulus byl evropský umělecký zloděj a začal se obávat, že on byl Romulus. Danielle řekla Johnovi, že on sledoval Romuluse a že informace, které shromáždil o případu jsou zavřená v bezpečnostní schránce ve Švýcarsku. John a Danielle letěli do Švýcarska kde si vyzvedli krabici z bezpečností schránky. Krabice obsahovala ženský medailónek. Zatímco byli ve Švýcarsku, Romulus udeřil znovu. Když John věděl to, jak přesně byl zločin spáchán, švýcarská policie zatkla Johna, protože si myslela, že on je Romulus. Zatím v Salemu si Isabella přečetla Johnovi spisy, které dal Victor Lawrencovi a tak objevila, že John není Romulus, ale Daniele ano! John byl propuštěn a dovolit Danielle uniknout úřadům. Před tím, než zmizela Danielle řekla Johnovi, že nikdy nebyli manželé, ale milovali se do okamžiku než si on uvědomil, že ona byla Romulus.

V květnu roku 1992 se John a Isabella nestali jen manželi, ale hrdými rodiči syna Bradyho Victora Blacka. Líbánky strávili v Itálii, ale jejich manželství bylo krátké. Isabella se dozvěděla, že má smrtelnou formu rakoviny slinivky. Na přání Isabelly ji vzal John do Itálie, kde mu umřela v náručí. Zničený John, se chtěl odstěhovat ze Salemu, ale jen kvůli Bradymu, který si zasloužil poznat svého dědy a strýce, zůstal.

Isabella se vrátila v roce 1995 jako přízrak „vyrobený“ Satanem, aby tak zviklala Johna v jeho přesvědčení pokračovat ve vymítání ďábla z těla Marleny.

V roce 2000, duch Isabelly bránil Erica v nadpozemském soudu, když on téměř umíral a jeho duše se nemohla bránit sama.