Co uvidíme v nejbližších dílech

 

1609. Jack se usilovně snaží zdiskreditovat Petera a Laura mu k tomu nechtěně dává vodítka. Jack je odhodlán najít spojení mezi Peterem a Danielem. Daniel se znovu Peterovi ozve a žádá po něm peníze. Vivian využije rozladěnosti Lucase, aby ho popudila proti Billie a Austinovi a zároveň ho dostala na svoji stranu. V domě se nečekaně objeví pilot havarovaného letadla a přináší kromě květin také termosku, v které byla "otrávená" káva. Billie si všimne, že termoska není úplně prázdná, ale nechá ji ležet v hale a Ivanovi se podaří se jí zmocnit.

1610. Carrie se svěří Marleně, že Austin spal s jinou dívkou. Marlena chce jejich vztah narušit a poradí Carrie, aby se Austina zeptala, kdo byla ta dívka. Austin mezitím kupuje prstýnek a chce požádat Carrie o ruku. Johnovi se dál zdají erotické sny o Marleně a otec Francis se ho pokouší varovat. Stefano je ve vězení a snaží se přesvědčit Kristen, že Marlena je posedlá ďáblem a potřebuje pomoc.

1611. Bo je v New Orleans, aby vypátral totožnost Giny. Sestra Jane volá Gina z New Orleans, aby rychle přijela, jinak se už nikdy nedozví, kdo vlastně je. Marlena je ve srubu Hortonových a naláká do srubu Johna, který se po přerušeném telefonátu s Marlenou obává, že se jí něco stalo. Carrie s Austynem uzavírají minulost a zasnoubí se. Tony přistihne Kristen, jak čte knihu o posedlosti ďáblem, a odmítá přistoupit na její teorii. Rozhodne se, že společně s Kristen odjedou na cestu do Karibiku.

1612. Gina letí do New Orleans. Tam spolu s Boem procházejí znovu záznamy v nemocnici. Bo objeví, že tu noc, kdy přivezli Ginu do nemocnice, měl službu Bobby Lee. S Ginou se vydávají za ním do bytu a překvapují ho právě v okamžiku, kdy se chystá roztavit náramek Hope. Billie na popud Jennifer rovněž letí do N.O., chce překvapit Boa a strávit s ním romantickou noc. Kristen je na cestě za Marlenou a Johnem, aby Marleně zabránila připravit Johna o duši. Podrobuje Marlenu testu se svěcenou vodou.

 1613. Billie dorazí do New Orleansu za Boem. Bo a Gina, která tam rovněž přijela, znovu procházejí záznamy z doby, kdy Gina byla v místní nemocnici. Zjistí, že tu noc měl službu Bobby Lee, který tuto informaci popřel. Přicházejí za ním právě v okamžiku, kdy Bobby Lee likviduje náramek, který kdysi patřil Hope. Bobby Lee jim odmítá cokoli sdělit. Gina se rozhodne vrátit se domů a Bo a Billie si užívají společný večer. Kristen se rozhodne vyzkoušet, zda Marlena reaguje na svěcenou vodu. Podaří se jí dostat na ostrov a vyruší Johna a Marlenu po té, co John zachraňuje Marlenu před utonutím. Jen tak tak zabrání tomu, aby se John s Marlenou pomiloval. John však nevěří její historce o posedlosti Marleny. Kristen se přesto rozhodne Marlenu polít svěcenou vodou.

1614. Daniel se vrací, aby dostal z Petera další prachy, sblíží se zas s Laurou. Jack pořád nic nemá na Petera, aby mu odlákal svoji bývalou ženu Jennifer. Kristen poleje Marlenu údajnou svěcenou vodou, a nic se nestane – ale ďábel vyměnil svěcenou vodu za normální vodu a řádí dál!

 1615. Carrie a Austin jdou oznámit Carolině a Shawnovi, že jsou zasnoubeni a budou se brát. Austin se opět snaží Carrie říct, že spal se Semi, ale ta o tom nechce mluvit. Jennifer, Peter a Jack potkají v nočním podniku Lauru s Danielem. Daniel znovu navázal vztah s Laurou a Jennifer se to vůbec nelíbí. Jackovo podezření, že Daniel a Peter se znají, ještě vzroste. John a Kristen hledají Marlenu, která ve vichřici odjela člunem. Snaží se ukrýt před ďáblem, který ji pronásleduje. Lucas má plán, jak získat Carrie. Chce ji vzít na cestu kolem světa.

1616. Zázračně uzdravený otec Francis zavře Marlenu do kostela, aby ji uchránil před démonem Curtisem, všichni ji hledají, ale nemůžou najít. Hope se vrací z New Orleans, pořád neví, čí je. Billie s Boem objeví termosku s otrávenou kávou, kvůli které zemřela Kate a kterou Ivan špatně zahrabal na zahradě. Vivian si to chce s Billie vyřídit. 

1617. Carrie a Austin sdělí za bouře Boovi a Billie, že se budou brát. Jejich štěstí kalí jen chudák uprchlice Sami. Démon Curtis vyláká za pomoci přízraku Sami Marlenu z kostela, takže se jí zase zmocní ďábel. Otec Francis je odvezen i s ránou na hlavě do nemocnice. Démon Marlena si zas brousí zuby na Johnovu duši, ale Kristen se svým novým spojencem otcem Francisem se nechtějí vzdát.

 1618. Vivian se rozhodne, že získá Katino místo v Titanu. Viktor Kiriakis na danou pozici hledá vhodnou uchazečku. Je přečtena poslední vůle Kate. Kate odkazuje svůj majetek rovným dílem všem svým dětem. To velice rozhořčí Lucase, který se cítí být jediným synem Kate. Billie chce vytvořit spokojenou rodinu, nenechá se proto ani Lucasem k ničemu vyprovokovat. Vivian se rozhodne získat místo u Victora pomocí Lucase a využít k tomu jeho nenávisti k Billie a Austinovi. Jack nahraje tajnou schůzku Daniela a Petera. Daniel se chystá odjet s Laurou do Evropy. Peterovi se podaří přesvědčit Jennifer, že nejde o žádný podfuk.

1619. Gině dělá problémy složit fyzickou část zkoušky na policejní akademii. Díky pomoci Boa se jí však podaří překonat vlastní trému a neschopnost a poprvé je poslána do centra na obchůzku. Boovi se vrací vzpomínky na stejné situace s Hope. Billie s Austinem a Carrie hovoří o Lucasovi a jeho výbuchu. Vivian přesvědčí Lucase, aby se omluvil Billie a Austinovi. Tím zároveň získává alespoň na zkušební dobu místo po Kate ve firmě. Lucasova podpora však závisí na tom, zda se jí podaří získat pro něj zpátky Carrie. John se nadále snaží odolat Marleně. Sarah prodává tajemnou skříňku Georgovi.

  1620. Jack koupí Abby čajovou soupravu a uspořádá pro ni čajový dýchánek. Jennifer je rozezlena tím, jak si Jack neustále na něco hraje. V současné chvíli na svědomitého otce. Peter je povolán ke Stefanovi. Sice nerad, nicméně přece jen nakonec za Stefanem jde do vězení. Ten ho žádá, aby dal pozor na Marlenu, dokud sám nebude z vězení venku. Tony jde za právníkem, který dostal za úkol dostat z vězení Stefana. Jako výhružku mu předá klíčky od právníkova milovaného auta, které bylo zničeno při nehodě na parkovišti. Johnovi se podaří odolat Marleniným svodům a při návštěvě kostela opět získává svou vnitřní sílu.

1621. Peter a Jennifer se chystají společně strávit klidný večer. Naruší jim ho však telefonát z policie oznamující, že někdo našel u mola Jackovu peněženku. Jack popíjí v baru a při odchodu mu peněženku ukradne zloděj. Poté se v parku
na lavičce setkává s Frazierem, který ho přesvědčuje, aby šel s ním. Kristen s Johnem a Mikem jsou u Marleny, která měla údajný záchvat. Kristen se stále snaží přesvědčit Johna, že Marlena je posedlá a je třeba ji nechat odvést na psychiatrii. Mike se snaží Marlenu přesvědčit, aby s ním odjela do nemocnice a nechala si provést další testy. Marlena odmítá. Do Salemu přijíždějí tři učenci, kteří rozluštili, co se píše ve svitcích. Potřebují hovořit s Otcem Francisem, který ovšem dosud není při vědomí. 

1622. Victor přijme Vivian, aby převzala některé z povinností Kate v Titanu. Billie Vivian nevěří a podezírá ji z postranních úmyslů. Vivian poradí Lucasovi, aby pro Carrie a Austina uspořádal zásnubní večírek, a tím si získal přízeň Carrie. Lucasovo gesto všechny překvapí. Kristen se dál snaží přesvědčit Johna, že Marlena je posedlá ďáblem a celému městu hrozí nebezpečí. Podle starého proroctví, má v Salemu dojít k bitvě mezi dobrem a zlem. John ji však odmítá poslouchat. Ginu čeká první večerní hlídka. Na večírku dojde ke konfrontaci mezi Marlenou a Kristen.

 1623. Na zásnubním večírku vyjádří své pochybnosti o Vivian nejen Billie, ale i Caroline. Obě se shodnou, že něco není v pořádku. Vivian vytuší, že Caroline může ohrozit její plány a vnukne Shawnovi myšlenku, že Caroline by se mohla ucházet o Victora a jeho majetek. Mezi Shawnem a Caroline dojde k roztržce. Kristen se zoufale snaží dokázat Johnovi, že Marlena je ďábel a zabránit mu, aby s ní zůstal o samotě. Marlena Johna svádí, avšak neúspěšně. Za trest sešle na Salem vlnu zkázy. V rajonu, kde má Gina noční hlídku, dojde k loupežnému přepadení. Bo dostává zprávu, že při incidentu byl postřelen příslušník policie. Ihned spěchá na místo, ale postřelen byl Don. Gina je v pořádku. Lucas ztrácí trpělivost a vyhrožuje Vivian, že pokud do svatby nedocílí rozchodu Carrie s Austinem, nebude nadále podporovat její působení v Titanu a tvrdě se postaví proti všemu, co by ve firmě chtěla dělat.

1624. Shawna ošklivě pobodají včely, učence v parku napadne panter, zatmění měsíce postupuje, ryby v řece pomřely, voda je černá, děje se dílo ďáblovo, ale Kristen zatím nikdo nechce věřit. Carrie se nastěhuje k Austinovi, Bo a Billie tráví noc s Ginou v jednom bytě. A Kristen šla za Marlenou zjistit pravdu - Marlena má krev za nehty a zrovna jí vypadla jedna barevná čočka...

 1625. Peter chce odvést Jennifer s Abby do bezpečí, Jack dobrovolničí v centru pro bezdomovce. Marlena Kristen omámí, sváže a položí na střechu. John ji jde hledat, Marlena všechno zapře, ale pravda vyjde najevo, a John Kristen zachrání. Též se probírá otec Francis, a začnou padat hvězdy. Osudový okamžik se blíží.

 1626. Lexie dá Celeste dopis od svých rodičů s něčím tajným, ale Celeste jí neřekne, co v něm bylo, a dopis spálí. John konečně uvěří, že Marlena je posedlá, na pomoc přispěchá i z vězení propuštěný Stefano. Zázračně se uzdraví též otec Francis a všichni se sejdou u vyražených dveří do Marleniny ložnice, kde uvidí něco strašného...

 1627. John a otec Francis se modlí u postele posedlé Marleny, Stefana vyženou, ten hledá zoufale pomoc u Celeste, která hrozně naštve Lexie, neb spálí dopis od Lexiiných rodičů s jakýmsi hrozným tajemstvím. A Austin s Carrie a Jonah s Wendy uspořádají mejdan na střeše pod padajícími hvězdami a velice se milují.

 1628. Alice objeví nezvěstného Jacka ve Vývařovně (v útulku pro bezdomovce). Jack se tam uchýlil, aby si vyjasnil životní hodnoty a pokusil se sám sebe změnit, aby si ho Jennifer mohla vážit. Billie je znepokojená přítomností Giny a se svými obavami se svěří Victorovi. Ten ji uklidní, že svého syna ještě nikdy neviděl tak zamilovaného a šťastného. Je jen důležité, aby Gina začala žít svým vlastním společenským životem. Billie domluví Craigovi, který má o Ginu zájem, společné rande, kde bude on s Ginou a Billie s Boem. Gina přijímá, ale jen aby potěšila Billie.

 1629. Jennifer se v útulku pro bezdomovce setkává s Jackem a začíná věřit, že se Jack skutečně chce změnit. Laura a Daniel se vracejí z Evropy a Daniel dál vydírá Petera. John a otec Francis se pokoušejí přesvědčit biskupa, aby jim dal povolení k vymítání ďábla.

1630. Vivian se snaží přimět Victora, aby s ní oslavil jeho narozeniny. Když Victor odmítne, Vivian použije malého Phillipa jako prostředku k získání Victorovy přízně. Lucas je nucen vyhovět Austinově prosbě, aby mu šel za svědka. Lucas ztrácí trpělivost a vyhrožuje Vivian, že pokud nedodrží svou část dohody, řekne Viktorovi všechno, co o ní ví. John a Otec Francis přivádějí biskupa k Marleně, aby se na vlastní oči přesvědčil, že je skutečně posedlá ďáblem. V jejím pokoji nalézají Mika a Caroline v bezvědomí.

1631. Billie zařídila Gině schůzku s Craigem. Všichni čtyři jsou v Penthause Grillu na večeři. Bo si dělá starosti, aby Craig Gině neublížil. Kromě nich na večeři přichází i Carrie s Austinem a Wendy s Jonahem, které pozval Victor. Carrie s Austinem již plánují svatbu. Carrie žádá Wendy, aby jí šla za družičku. Ta si láme hlavu s tím, z čeho zaplatí šaty. To se však vyřeší, když se ukáže, že šaty bude šít Alice s Maggie. John s Otcem Francisem a biskupem se chystají k vymítání ďábla z Marleny. Vědí, že ohroženy jsou i jejich životy.

1632. Peter tráví ráno s Jennifer. Gina dostává květiny od Craiga. Ten ji zve na další schůzku. Nakonec z ní však sejde, jelikož musí zůstat v práci. Craig našel tajemnou skříňku, avšak netuší, co vlastně našel. Chce ji ukázat Gině, avšak okolnosti to zatím překazily. Gina se mezitím dále ze všech sil snaží najít ukradenou skříňku. Daniel s Laurou jsou zpátky a dál se stýkají. Daniel žádá od Petera další peníze, nejlépe ve formě úvěrové karty. Billie sděluje Jennifer své pochybnosti o tom, zda je připravená na svatbu s Peterem. Jack přichází za Laurou, aby se s ní poradil, co má dělat. Jennifer s Jackem natáčí pořad, v němž sami představují dvojici na romantické večeři. Billie se rozhodne přichystat romantickou večeři pro Boa.

 1633. Stefano chce navštívit Marlenu. John a Otec Francis mu to však odmítají dovolit a připravují se na vymítání ďábla. Otec Francis přichází za Kristen, aby ji požádal o pomoc při exorcismu. Tony a John se zpočátku staví proti tomu, ale nakonec souhlasí s její účastí na nebezpečném aktu. Kristen však všem zamlčí, že se jí v poslední době občas dělá špatně. Billie připravuje romantickou večeři pro Boa. Podaří se jí však pouze uvést kuchyni do zmatku. Situaci zachraňuje až Gina, která přepokládá, že stráví večer doma. Když vidí přípravy na večeři, uklidí spoušť a připraví romantickou večeři a předstírá, že odchází na rande s Craigem. Jennifer a Peter rovněž tráví romantický večer doma při večeři dovezené z Penthaus Grillu. Jack přichází nevhod a stejně jako Gina raději vyklidí pole.

 1634. Peter s Jennifer romanticky povečeří v soukromí domova. Jack řeší s Ginou své problémy s Jennifer, a zase jí poplete hlavu, že je Hope. Billie a Bo tráví velmi romantický večer na střeše. Ďábel v Marleně chce nahlodat své strážce. K vymítání je vše připraveno, ale nejdou otevřít dveře.

 1635. Billie s Boem pokračují ve společném večeru - nahoře na střeše. Přichází Gina -zničená tím, že stále neví, kdo je, jelikož i Jack se domnívá, že Gina je Hope. Bo Ginu uklidňuje. Přichází Austin a spolu s Billie vzpomínají na nešťastné dětství. John, Carolina, Kristen a Otec Francis pokračují ve vymítání ďábla z Marleny. Mike dohlíží na její zdravotní stav. Ďábel chystá šokující překvapení.

1636. Samantha zavolá na radu kámošky Ashley do Salemu Austinovi a nemůže snést, že Carrie je zas s Austinem, a chystá se vrátit do Salemu a škodit. Ďábel-Marlena k sobě nalákal Johna na hlas jeho zemřelé ženy Isabelly. Kristen ho nedokázala přesvědčit, že je to jen ďábelská intrika.

1637. Jack se zase dohaduje s Jennifer kvůli Peterovi, pak zjistí, že Abigail teče z pusy krev, a v nemocnici se zjistí, že se řízla o střep z panenky, kterou jí dal Peter. Ten si to zavařil. Isabella v Marlenině pokoji svádí Johna, aby se zřekl Boha, ale ten pozná, že je to klam, a nezřekne se Boha. Přihlíží a modlí se za něj Kristen, otec Francis a Caroline.

 1638. V Salemu se koná dobročinný bazar. Samantha se vrací stopem do Salemu a chystá se připravit Carrie o Austina. Domnívá se, že ve skutečnosti miluje jen ji. Carrie se strachuje, že nestihne vše včas připravit na svatbu. Austin s Jonahem zařizují svatební cestu. Jonah se chystá na víkend v horách s Wendy. Vivian je Victorem přinucena zúčastnit se dobročinného bazaru. Musí se nechat zesměšnit jako terč pro házení dortů, aby se neztrapnila před Victorem. Gině se vybavuje další vzpomínka Hope, která však tentokrát není ani v knize jejích vzpomínek. Začíná se domnívat, že je skutečně Hope. Lucas je naštvaný, že se Vivian dosud nepodařilo překazit svatbu Austina a Carrie. Craig dá tajemnou skříňku Shawnovi, aby ji prodal v bazaru, jelikož začíná mít dojem, že Gina by tím pohrdla.

 1639. Abby se pořezala o porcelánovou panenku, kterou jí dal Peter. Peter se cítí vinen. Jack a Jennifer prožili okamžiky strachu, ale podle Jacka i pocity souznění. Jennifer se rozhodne odjet na pár dní pryč jen s Abby. Peter je překvapen. Jack ztrácí naději získat zpátky Jennifer. Laura uvažuje, jestli má u Jacka v tom případě ještě šanci. Samantha je v Salemu. Chystá se promluvit si s Austinem. Carrie jde znovu za Marlenou. Tentokrát se s ní setkává. Démon ústy Marleny však Carrie sdělí, že Austin má jinou ženu. Craig daruje do dobročinného bazaru tajemnou skříňku. Řízením osudu si ji pak koupí Jack jako dárek pro Abby. Gina dále hloubá nad tím, zda je či není Hope.

 1640. Jennifer přijíždí s Abby do srubu Hortonových, kde se setkává s Jackem, který se rovněž rozhodl strávit pár dní o samotě. Jackovi se kvůli rozbité lodi nepodaří odjet a zůstává s Jennifer a Abby ve srubu. Kristen a Otec Francis přesvědčují Johna, aby se dále neúčastnil exorcismu a neriskoval, že Belle a Brady se ocitnou bez obou rodičů. John se však rozhodne pokračovat, protože si ho k tomu vybral Bůh. Samantha se pokouší setkat s Austinem, ale nedaří se jí to. Carrie jde na návštěvu za Marlenou. Ďábel jí našeptá, že Austin má někoho jiného. Johnovi se však podaří její obavy rozptýlit, když jí vysvětlí, jak je to ve skutečnosti s Marlenou. Ďábel v Marleně tvrdí Tonymu, že Kristen má opět poměr s Johnem.

1641. Jennifer, Jack a Abby dál tráví den na ostrově. Jennifer je svým způsobem dojata tím, jak se Jack chová k Abby a vzpomíná na dny, které tam kdysi strávili s Jackem. Jack doufá, že si Jennifer vzpomněla na to, jak se milovali. Peter je bez Jennifer nesvůj a nakonec se odhodlá zavolat jí. Tony čelí Stefanovi, který stále požaduje informace o Marleně. Tony se vydává za Marlenou. Carolina ho u ní nechává o samotě, jelikož si potřebuje něco zařídit. Ďábel Tonymu namluví, že Kristen a John spolu mají poměr. V Tonym hlodají pochybnosti. John s ostatními pokračují v exorcismu. John tuší, že se s ďáblem něco stalo. Netuší však, že ďábel má nový plán.

1642. Jack si koupí na bazaru zvláštní krabičku a spadne do jámy se škumpou okolo. Jennifer ho zachrání, ale oba se popálí a musí se namazat krémem. Bo a Billie si dají masáž, plánují cestu do Paříže a Billie slíbí Gině, že jí pomůže najít krabičku, o které ovšem netuší, že má dokázat, že je Gina Hope. A Celeste stále nechce Lexie říct, co bylo v dopise, trousí jen temné náznaky.

 1643. Victor dá Vivian Kateino místo v Titanu, ale Lucas po ní chce, aby dodržela svůj slib a překazila blížící se svatbu Austina a Carrie, jinak že ji zničí. Ďábel se pokouší zmocnit skrze žárlivost dobráka Tonyho. Johnovi se nepodaří navázat spojení s nebohou Marlenou.

 1644. Démon v Marleně si vyhlédl jako další oběť Tonyho. Marlena nakonec dá Johnovi a ostatním vymítačům znamení nápisem na vlastním těle, že její duše ještě žije. Carrie a Austin se těší na svatbu, ale Lucas nutí vydíráním Vivian, aby vymyslela, jak tu svatbu překazit. A Vivian zjistí, že Sami je v Seattlu.

 1645. Bo, Billie a Shawn-Douglas si po dlouhé době vyšli na společnou večeři. Billie si všimne, že Shawn-Douglas má na ruce zarudlou podlitinu. Volá na pediatrii, ale tam jí řeknou, že o nic nejde. Billie i Bou jsou během večeře odvoláni do práce a Shawna-Douglase dávají na hlídání k Gině. Ta pozná, že podlitina na ruce Shawna-Douglase je od pavoučího kousnutí a odváží ho do nemocnice. Marlena, která stále ze všech sil bojuje proti ďáblovi, se snaží dát Johnovi znamení, že tam je a potřebuje jeho pomoc. Každý další pokus o vymítání ďábla, však velmi vážně ohrožuje její fyzický život.

1646. Laura se rozchází s Danielem. Jack tráví dny na ostrově společně s Abby a Jennifer. Hádka, ke které dochází mezi Jennifer a Peterem, když Peter nečekaně přijede na ostrov, vzbudí v Jackovi naději, že by mohl Jennifer získat zpět. Tony má znepokojivé sny, které v něm zanechávají pocity obav a pochybností o jeho ženě Kristen. I v bdělém stavu se mu zjevují vidiny Kristen s Johnem. Peter přináší Tonymu kufřík s věcmi, které ho spojují s jeho minulostí a Stefanem, a které chce před Jennifer utajit. Je mezi nimi i pistole. John se pod vlivem Belle rozhodne ve vymítání ďábla pokračovat a Marlenu za každou cenu zachránit. Ďábel navádí Tonyho, aby Johna zabil.

1647. Jennifer a Peter se usmíří a dokonce stanoví datum svatby. Pro Jacka je to obrovské zklamání, ale stále se nemíní vzdát. Laura žije nadějí, že její láska k Jackovi bude naplněna. Gina si po noci strávené v nemocnici u Shawna-Douglese uvědomí, že je skutečně Hope a Shawn-Douglas je její syn. Bobby Lee, který je vazbě, chce dát prokurátorovi informace o skutečné totožnosti Giny, výměnou za nižší trest.

 1648. Jack odnese tajemnou skříňku ke starožitníkovi, aby se mu ji pokusil otevřít. Ani tomu se to však nepodaří. Gina skříňku stále hledá, je však z případu zastavárny odvolána, protože ostatní kadeti si stěžují, že má protekci. Gina si je najednou jistá, že je Hope. Laura ji podrobuje hypnóze, při níž se jí vybaví další vzpomínky na Boa. Gina je stejně jako Jack rozhodnuta získat zpět svou rodinu. Peter a Jennifer však již stanovili datum svatby. Billie a Bo přišli vyzvednout Shawna-Douglese z nemocnice. Billie si opět dělá starosti kvůli Gině. Laura se domnívá, že má opět šanci u Jacka.

 1649. Vivian si najala soukromého detektiva, aby jí našel Sami a přivedl ji domů. Sami má rozeštvat Carrie a Austina a zmařit jejich odloženou svatbu. Carrie absolvuje poslední zkoušku svatebních šatů. Austin plánuje rozloučení se svobodou. Detektiv vystopuje Sami. Sami se nechce vrátit, dokud si nebude jistá, že Austin chce pouze ji. Jako svatební dar posílá číše, které kdysi byly symbolem lásky jejich otce a Marleny. John a Kristen pokračují v exorcismu. Jdou se najíst. Tony, ponoukaný ďáblem, je sleduje a chystá se Johna zastřelit v domnění, že je mu Kristen nevěrná. Celesta vyčetla v kartách, že tu noc někdo zemře. Varuje nejdříve Kristen a Johna, chystá se varovat Stefana. Stefano se lstí dostává k Marleně. Když jí uvolní pouta, ukáže se mu ďábel.

 1650. John s Kristen se vrací k Marleně. Tony, schovaný ve křoví, jedná pod vlivem démona a chystá se Johna zastřelit. Zabrání mu v tom však Celeste. Stefano se mezitím utkává s démonem v bytě Marleny. Prohrává a démon ho shodí z terasy právě v okamžiku, kdy dole prochází John s Kristen. Ti přivolají sanitku. Stefano je odvezen do nemocnice. Potřebuje však operaci. Kvůli vlakovému neštěstí není k dispozici žádný neurochirurg. John si uvědomí, že démon tak jednal proto, aby se Marlena dostala do vězení a nebylo tak možné dál provádět exorcismus. Abe musí případ vyšetřit a jen díky Johnovi nebyla Marlena podrobena výslechu. Vivian se rozhodne, že Sami přiláká do Salemu tím, že v červencovém čísle časopisu bude na obálce fotka Carrie jako nevěsty. Samantha se pokouší vymyslet, jak Austina přesvědčit, že pouze ona je pro něj ta pravá.

 1651. Austin s Carrie musí na kliniku kvůli krevním testům, Austin se bojí, že má AIDS, ale ukáže se, že jen Carrie je chudokrevná. Přesto se rozhodnout bojovat proti AIDS. Mike se chystá operovat Stefana, ale ďábel to chce překazit vypnutím proudu, to mu nevyjde. Státní zástupkyně Pat Hamiltonová je rozhodnutá vyslechnout Marlenu a případně ji obvinit z útoku na Stefana.

1652. Mike odoperuje Stefana, který se probere, ale nějak ztratí paměť. Tony je na něj naštvaný, protože si myslí, že s ním hraje hry, ale s Tonym má své plány satan sám. Jonah poradí Lexie, aby pátrala v minulosti svých rodičů. Curtis sdělí Billie, že Gina je Hope a že je zrovna v té chvíli s Boem, který má tajný policejní úkol. Billie vyrazí do ulic a načapá je.

 1953. Gina se prokáže jako výborná policistka a dostane Boa a Billie z průšvihu, poté co se dostanou do rukou dvou dealerů. Otec Francis zkolabuje a je v nemocnici, John se proto rozhodne vymítat sám. Stefano nemá paměť, Tony mu to nevěří. Démon Marlena se chystá svést Johna svými vnadami.

 1954. Billie je stále více přesvědčená, že Gina je Hope a miluje Boa. Mezi ní a Boem kvůli tomu dojde k roztržce. Jennifer a Peter pozvali Lauru na večeři při příležitosti stanovení data svatby. Jennifer má pocit, že Laura je osamělá a chce ji dát znovu dohromady s Danielem. Peter vyhrožuje Danielovi, že pokud neopustí Salem, zemře. Tony si stále představuje, že je mu Kristen nevěrná s Johnem. Jeho obavy potvrdí skutečnost, že Kristen jede večer k Johnovi studovat knihy o exorcismu.

 1955. Marlena se stále snaží přimět Tonyho, aby zabil Johna. Posílá Kristen a Johnovi milostné sny, aby v nich probudila vzájemnou touhu. John si uvědomuje, že je to práce démona. Kristen nebyla přes noc doma a zoufalý Tony, navedený Marlenou, ji vidí na ulici s Johnem. Marlena ho nabádá, aby Johna zastřelil, ale on odmítá. V Billie sílí tušení, že Gina je skutečně Hope. Carrie a Austin se jí to snaží rozmluvit, ale Billie se dostává do rukou dopis od Bobbyho Lee z vězení. Před Boem však dopis zapře.

 1956. Vychází nové číslo časopisu Bella s Carrie na titulní straně. Vivian zařídí, že do Seattlu je dodáno dvojnásobné množství, aby si toho Samantha nemohla nevšimnout. Je přesvědčená, že se vrátí do Salemu a překazí svatbu Austina a Carrie. Samantha se opravdu vrací, ale v odcizeném autě. Má nehodu a zůstává v nemocnici. Billie se rozhodne Bouovi dopis od Bobbyho Lee neukázat a sama odlétá do New Orleansu, aby se dověděla, co Bobby Lee ví. Zaplatí mu a Bobby Lee jí prozradí, že na náramku bylo vyryto "Pro Hope z lásky Bo". Daniel vyhrožuje, že Jennifer o Peterovi všechno poví. Peter ho varuje, že by ho to mohlo stát život.

 1957. Jack se domluví s Danielem, že se sejdou v nočním klubu, aby si promluvili o Peterovi. Barman slyší, že Jack čeká na Daniela a řekne to Peterovi. Ten nechá klub hlídat ostrými hochy, kteří mají Daniela zadržet a nepustit ho dovnitř. Billie má dilema, jestli má Bouvi říct pravdu o Gině. Obává se, že by ho mohla ztratit. Shawn-Dougles se v noci vytratí z postele a Bo s Ginou ho najdou na hřbitově u náhrobku Hope. Shawn-Dougles řekne Gině maminko. Tony se snaží ubránit nátlaku Curtise, aby zastřelil Johna. Marlena je velmi slabá, ale přesto se John rozhodne ve vymítání ďábla pokračovat.

 1958. Lucas dostává zprávu od detektiva Kevina Maxwella, že se mu podařilo vypátrat Samanthu. Ta v nemocnici konečně dostává nápad, jak zabránit tomu, aby se Austin oženil s Carrie. Billie se rozhodne nikomu neříkat, co se dověděla od Bobbyho Lee, nakonec není ani jisté, jestli mluvil pravdu. Daniela, kterému se podařilo proniknout do klubu, se zmocní Peterovi kumpáni. Zmlátí ho a svážou. Danielovi se však podaří uprchnout. Marlena umírá na selhání srdce. Veškeré pokusy o její záchranu jsou marné.

1959. John s otcem Timem Jansenem rekapitulují průběh Marlenina posednutí ďáblem, které skončilo její smrtí. John se obviňuje, Jansen mu to vyvrací a říká, že bitva se zlem ještě neskončila.

 1960. John, Caroline, Mike a Kristen se loučí s Marlenou. John ztrácí víru. Curtis drží Tonyho ve sklepě, Kristen zjistí, že Marlena měla pravdu - Tony vyměnil její antikoncepční pilulky. Peter dostihne Daniela dřív, než se sejde s Jackem, a vystřelí na něj, pak se vymlouvá, že se střetl se zlodějem - Jack mu to nevěří, ale Jennifer se ho zastává.

 1961. Jack ve snaze získat Jennifer obviní Petera z vraždy Daniela Skota. Jeho důkaz však není dostatečný a den Peterovy svatby s Jennifer to jen přiblíží. Kristen opouští Tonyho, protože vyměnil její antikoncepční pilulky za vitamínové tabletky, což chápe jako narušení vzájemné důvěry. Své útočiště nachází u Johna, který stále myslí na svoji zemřelou manželku Marlenu a viní se z její smrti. Bo požádá Ginu, aby se už nestýkala s Shawnem-D, protože je až příliš podobná Hope, což má na chlapce špatný vliv.

 1962. Vivian a Victor společně stráví příjemný večer při tanci. Vivian je přesvědčená, že je všechno na nejlepší cestě a že se o ni Victor bude ucházet. Z příjemného snění ji vyruší Lucas, který trvá na tom, že musí ještě v noci odletět do Seattlu pro Samanthu, protože svatba Carrrie s Austinem se rychle blíží. Vivian si spočítá, že když všechno rychle vyřídí, stačí se vrátit, aby odjela s Victorem na hory. Nemocniční pokoj Samanthy však hlídá policista. John oznámí rodině, že Marlena zemřela. Carrie a Austin odkládají svatbu.

 1963. John je zoufalý, že Marlena zemřela a on jí nedokázal pomoci. Její smrt dává za vinu sobě a chce odejít ze Salemu. Otec Francis se probírá a chce mluvit s Johnem. Řekne mu, že ďábel je lstivý a že všechno nemusí být tak, jak se zdá. John je z toho zmatený a vrací se do márnice, aby se na Marlenu podíval. Kristen odešla od Tonyho a nechce se vrátit. Tony se omluví za vyměněné antikoncepční pilulky a prosí, aby se k němu vrátila. Kristen přiznává, že i ona udělala chybu. Uvědomí se však, že pilulky brala, když byl Tony slepý, takže by to nemohl vědět, pokud se mu nevrátil zrak. Rozzlobí se a Tonyho vyhodí. Lexie žádá Celestu, aby jí řekla, co bylo v dopise od rodičů, který dostala, než zemřeli. Celeste odmítá, ale Lexie je rozhodnutá zjistit si to sama.

 1964. Jack stále hledá důkazy, že Peter zabil Daniela. Jennifer se na něho kvůli tomu zlobí. Před večerní bohoslužbou se všichni shromáždili u Hortonů. Billie si tam v souvislosti s úmrtím Marleny uvědomuje, že nemá právo před Shawnem-Douglasem tajit, že jeho matka žije. Caroline jde Johnovi domluvit, aby neodjížděl ze Salemu. John je však zoufalý a trvá na svém. Když Belle řekla "máma", John to považuje za znamení od Marleny a vrací se do márnice. Marlena skutečně žije, ale nakonec z ní promlouvá opět ďábel.

1965. John zápasí v márnici s démonem, ovládajícím zdánlivě mrtvé Marlenino tělo. Výměnou za Marlenu požaduje démon Johnovu duši a prohrávající John souhlasí. Billie ví, že Gina je Hope a hledá vhodnou chvíli, kdy to oznámit Boovi. Jack má podezření, že za zmizením Daniela je Peter a že ho taky zabil. Svěří se s tím Lauře. V chvíli, kdy John zápasí s démonem, konají se v kostele vigílie za Marlenu. Svatba Petera a Jennifer se má konat v městě Aremid, což vyděsí Celeste. Stefanovi se stále nevrací paměť.

 1966. Samantha je v nemocnici a hrozí jí žaloba od majitele auta, které ukradla a nabourala. Pokouší se utéct, aby mohla v Salemu překazit svatbu Carrie s Austinem. Stejně tak se pokouší Vivian odvrátit pana Panettu od podání žaloby. Při konečném zápase s démonem prosí John Boha o pomoc. Zjeví se archanděl Gabriel a John konečně zažene ďábla. Počasí mezitím dává najevo, že se děje něco mimořádného. Marlena ožije a John ji odnese do kostela, kde se za ni konají smuteční bohoslužby. Billie stále váhá, zda má říct Bouovi pravdu o Gině.

 1967. Carrie chce, aby oživlá Marlena šla za družičku na její svatbu. John přivádí Belle, aby Marlenu, která si vše vyčítá, emočně uklidnil. Sami se pokusí o útěk z nemocnice, a tak Vivianin skvělý plán, jak ji dostat za pomoci Ivana z vězení, padá. Sami sedí ve vazbě.

 1968. Marlena se za pomoci Johna a dětí vzpamatovává. Carrie s Austinem si jdou den před svatbou zabruslit, zatímco Vivian za pomoci pana Russa dostane Sami z vězení a zaplatí jí pokoj v hotelu, vzápětí přijíždí do Seattlu i rozrušený Lucas. Billie neřekla Boovi o dopisu od Bobbyho Lee, naopak s ním odjíždí na romantický výlet do New Orleans. Gina najde onen dopis a rozhodne se, že taky odletí do New Orleans, najde Bobbyho Lee a zjistí pravdu. Kristen vyrazí s ní.

1969. Bo a Billie, která Boovi neřekla o dopisu od Bobbyho Lee, odlétají na romantický den do New Orleans, kam se vypraví i Kristen a Gina, jež našla osudný dopis a chce navštívit B. Lee ve vězení, jenže ten je 30 dní na samotce. Bo a Billie se dohodnou, že chtějí dítě. Carrie a Austin konají poslední přípravy k svatbě, Vivian poháněna Lucasem se snaží dostat zrádnou Sami včas do Salemu, aby Carriinu svatbu překazila. Marlena se dozví, že shodila Stefana z balkónu, chce ho vyhledat, nikdo to nechápe.

 1970. Marlena jde za Stefanem, aby se omluvila za jeho zranění. Cítí zodpovědnost za to, co skrze ní prováděl ďábel. Stefano odmítá terapii, kterou nutně potřebuje a Marlena se rozhodne, že mu pomůže. Považuje to za příležitost, jak odčinit, co se stalo. Tony se ještě snaží Kristen přesvědčit, aby od něho neodcházela. Kristen je však rozhodnutá a zle se pohádají. Tony je přesvědčen, že za vším je její poměr s Johnem. Gina pověděla Alici o dopise od Bobbyho Lee, který našla u Billie. Bo služebně odjíždí a Billie se rozhodne, že mu o Gině řekne, až se vrátí. Gina ji nachází samotnou a poví jí, že dopis našla.

 1971. Jack stále hledá důkazy, že Peter zabil Daniela. Jennifer zjistí, že si Jack nechal ověřit Danielovy telefony z hotelu. Velmi se na něho rozzlobí a důrazně ho žádá, aby s těmi hloupostmi přestal. Jack však hodlá dokázat, že má pravdu. Peter si mezitím sežene dopis od Daniela adresovaný Lauře a vsune ho mezi poštu. Billie se rozhodne, že pomůže Gině najít další důkaz, že je Hope. Gina jí tedy poví, proč tak usilovně hledá tajemnou skříňku. Vivian pozve Samanthu a Ashley na večeři, aby je měla co nejdéle pod dohledem. Ráno mají všichni odletět do Salemu. Sami se přesto podaří z hotelu vyklouznout a letět do Salemu nočním letadlem.

 1972. John je velice znepokojen, že Marlena pomáhá Stefanovi s jeho terapií. Netěší to ani Celeste. Jennifer dostane hotová svatební oznámení, na kterých je uvedeno, že svatba se koná v Salemu, místo v Aremidu. Podezírají Jacka, že změnil objednávku. Vivian zoufale hledá Samanthu. Najde se však jen Ashley, která neví, kde Samantha je. Vivian nakonec usoudí, Samantha odjela do Salemu a rozhodne se jet zpátky. Salem žije večírky, na kterých se Carrie a Austin loučí se svobodou. Celeste telefonem varuje Jennifer, aby se nevdávala v Aremidu. Jennifer ji po hlase nepoznala a Peter si myslí, že to byl Jack. Ovšem ten je s nimi v místnosti.

 1973. Carrie a Austin se chystají na svatbu. Lexie doma najde krabici se starými dopisy a dokumenty a doufá, že v nich zjistí, co před ní teta Frankie celá léta utajuje. Než si je stačí pročíst, Celeste se toho dopátrá a dokumenty zničí, údajně pro Lexiino dobro. Sami se objeví v kostele, kde ji všichni nadšeně vítají a přemluví ji, aby šla Carrii za družičku. Sami se plánu na překažení svatby nevzdává, ale v rozhodujícím okamžiku před oltářem omdlí.

 1974. Svatba je přerušená a všichni čekají, až se Sami vzpamatuje. Vivian tvrdí Lucasovi, že mdloby jsou předstírané a že Sami hraje divadlo. U Lexie a Abeho shořela krabice s dokumenty a Lexie je přesvědčená, že to nebyla nehoda. Billie slibuje Gině, že jí pomůže najít skříňku, která má dokázat, že Gina je Hope a skutečně ji objeví u malé Abigail. Tony se nemůže smířit s rozchodem s Kristen. Peter prohlašuje, že se změnil a že začne s Jennifer nový život. Sami se přizná, že je pět měsíců těhotná a v závěru prozradí Carrie, že otcem dítěte je Austin.

1975. Carrie se má provdat za Austina. V den svatby se však od své mladší sestry Samanthy dozvídá, že s Austinem čeká dítě. Austin se se Samanthou jednou vyspal, když se rozešel s Carrie. Byl ale opilý, a proto se na to snažil zapomenout. Samantha ho ale miluje a věří, že zpráva o dítěti nejen zruší svatbu Carrie s Austinem, což se jí podařilo, ale také jí pomůže Austina získat. Gina konečně nachází onu tajemnou skříňku, která skrývá klíč k její identitě. Je to vlastně Billie, kdo jí skříňku přináší, i když ví, že může ztratit Boa a Shawna-Douglase, pokud se prokáže, že Gina je opravdu Hope.