BRIAN SCOFIELD

Představitel: Robert Mailhouse

Brian Scofield byl starším synem Verna Scofielda. Byl policejním detektivem v Salemském okrsku a jeho prvním případem byl vražda Emilia Ramireze. Paradoxně tato vražda zapříčinila konec jeho zasnoubení s Madeline Armstrongovou. Brian se totiž zamiloval do Mellisy Anderson Jannings – přítelkyně zavražděného Emilia.

V roce 1991 Brian spolupracoval na vraždě Nicka Correliho. On, Melissa, Eve, Frankie, Jack a Jennifer byli ve vlaku, kde Johnny Correli schoval zbraň, která byla použita k zastřelení Nicka. Když zbraň našli, Johnny odpojil vagón a ten se nezřízeně řítil do hlubokých lesů, odkud je zachránila Eve. (všichni vědí, že pravým zachráncem byla  Molly Brinker, ale to až později).

Později se Melissa přiznala, že to ona shodila Emilia z okna u Alamainů. Při procesu však byl osvobozena, protože to byla čistá sebeobrana. Vztah Briana a Melissy vzal za své. Brian už nemohl Melisse věřit a nechtěl znovu prožít zklamání. Nato Melissa opustila město.

Brian našel novou lásku. Byla jí Ginger, matka Molly, a na konci roku 1992 společně se svým mladším bratrem Tannerem, jeho dívkou Molly, a s její matkou Ginger odjel z města.