AUSTIN REED

Představitelé: Patrick Muldoon, Austin Peck

Austin Reed se v roce 1992 přestěhoval do Salemu a najal si byt naproti Carrie Bradyové. Přes den boxoval a v noci se živil jako pianista ve Wings. Carrie se do Austina zamilovala na první pohled, ale on si ji nevšímal. Když Carrie zjistila, že Austin miluje klasickou hudbu a jazz, začala předstírat zájem o ni. Nakonec dosáhla svého a začala se s Austinem scházet jako pár, ale Austinovy nelegální zápasy v boxu jim oběma dělalo velké potíže.

O rok později byla Carrie nominovaná a vyhrála cenu „Tvář 90-tých let“ pořádanou Belle Magazínem. Na párty pořádanou na její počest, byla zasažena kyselinou do obličeje. Zločinec měl zasáhnout Austina, ale netrefil se. Austin už totiž nechtěl boxovat a to měl být jeho trest. Roman chtěl dát Austina zavřít za jeho účast na zápasech, ale Carrie se podařilo otce přemluvit, aby to nedělal. Na oplátku zato, musela slíbit, že se přestane vídat s Austinem.

Jennifer Deveraux dala Austinovi práci ve své talk show a on se do ní trošičku zamiloval (nikdy z toho nic nebylo). Daroval kostní dřeň Abby, dceři Jennifer a také ji pomáhal zjistit jméno společnosti, která uložila toxický odpad v blízkosti jejich domu a v důsledku toho pak Abby onemocněla.

Do Salemu se v polovině roku 1993 vrátil domněle mrtvý Austinův a Billiin otec, Curtis Reed. Curtis byl přímo stvořený pro peklo. Dceru Billie léta sexuálně zneužíval a pak ji navykl na drogy, aby byla povolnější. Curtis našel Bille a zdrogoval ji. Zatáhal ji do sklepa domu, kde Billie bydlela. Zamýšlel ji znovu znásilnit, ale byl někým zavražděn. Billie si nemohla vzpomenout, co se stalo a tak byla obviněná z jeho vraždy. Na vražedné zbrani byly její otisky a ona sama nevěděla, jestli to neudělala. Billie se styděla říci pravdu o Curtisovi a tak přinutila Austina mlčet, čímž snižovala šanci najít vraha. Myslela si, že kdyby Bo věděl, že byla zneužívána otcem, nemohl by ji milovat. V procesu, který trval až do roku 1994 vyšlo najevo mnoho tajemství rodu Reedových. Billie a Austina šokovala skutečnost, že Kate Kiriakisová byla vdaná za Curtise a tudíž mohla být jejich matkou. V procesu pak Billie přiznala, že Curtis byl její otec a že ji léta zneužíval. Boovi se podařilo dokázat, že Curtise zabil Stefano DiMera a na Billie to celé hodil. Bo Billie ubezpečil o své lásce a Kate přišla na to, že Billie a Austin jsou její děti. Curtis ji namluvil, že zemřeli při dopravní nehodě a dětem zas napovídal to, že je jejich vlastní matka opustila.

I když se Alan dostal do vězení, Sami zůstali obrovské psychické problémy. Lucas byl v depresi, protože mu Carrie jasně řekla, že oni dva mohou být jen a pouze přáteli. Oba byli sami a v depresi a tak se pomilovali přímo v budově Titanu, kde je chytil Austin. Protože však měla Sami oblečenou Carriinu halenku, myslel si, že s Lucasem je Carrie. Později Sami omámila Austina prášky a vlezla mu do postele. Ráno ji Austin ale řekl, že udělali chybu a že nemohou být pár, protože on miluje Carrie. To Sami zlomilo a utekla. Carrie se dozvěděla, že jí byl Austin nevěrný, ale nevěděla s kým. Také Austin si myslel, že mu byl Carrie nevěrná a tak se navzájem odcizili.

Společně se vydali Sami hledat do L.A., ale neuspěli. Strávený čas spolu využili na svoje sblížení a začali připravovat svatbu. Vinou nehody Kate se svatba odložila o několik týdnů. V den svatby se Sami vrátila, aby mohla omdlít přímo v kostele, kde odhalila, že je těhotná. Tehdy Austin přiznal Carrie, že může být otcem dítěte. Carrie mu vrazila facku a celá rodina Bradyů se k němu otočila zády. Jako správný muž, Austin věděl, co je jeho povinností. Zůstal se Sami během jejího těhotenství a jejich sny William Reed spatřil světlo světa dne 16.11.1995. Sami se synem i Austinem přestěhovali do Bradyho hospody. Austin a Carrie se ale pořád milovali. Sjednali si spolu schůzku přesně o půlnoci na střeše Carrieina bytu. Pokud se jeden nedostaví, znamená to, že je mezi nimi definitivní konec. Sami se o všem dozvěděla, změnila čas na Austinových hodinkách a oba si mysleli, že ten druhý už nemá zájem. Aby se to však pojistila, podařilo se jí hodit prášky na spaní do Carriiny skleničky a odtáhla ji do postele. Když pak našla opilého Lucase, kterého též dostala do stejné postele, plán byl připraven. Zařídila, aby je tak spolu Austin viděl a on pochopil, že Carrie se rozhodla. Carrie ani Lucas si příští den na nic nepamatovali. V nemocnici, kam byla Sami převezena s infekcí z toho věčného pobíhání venku, Austin obvinil Carrie z toho, že spala s Lucasem. Carrie se nijak nebránila, protože nevěděla o co jde. Po návratu Sami z nemocnice, se Austin a Sami nastěhovali do jeho bytu a Carrie se začala scházet s Lucasem.

V březnu roku 1996 se vrátila Kate Robertsová a o měsíc později došlo na výčitky svědomí. ty měli Jamie, sestra Lynn z nemocnice. Obě shodně Kate vypověděli, že Sami Austina omámila, aby s ním mohla spát a jak s Lucasem vymýšleli jeden plán za druhým, aby Carrie a Austina od sebe odloučili. Kate pak veřejně Sami i svého syna Lucase odhalila a Carrie se dala opět dohromady s Austinem. Odjeli do Green Mountain a po návratu se rozhodli, zažalovat Sami o rodičovská práva. Jejich pokus o získání práv však selhal a Sami soud vyhrála. Přestěhovala se do skromného bytu, který potřeboval všemožné úpravy, na které si zvala Austina, aby tak měla možnost ho vídat. Austina to brzy přestalo bavit a k Sami už nechodil. Od své matky Kate dostal představební dar – líbánky v Paříži. Když odjeli, došlo k únosu malého Willa a aniž by to někdo tušil, únosci odjeli do Paříže a bydleli ve vedlejším pokoji než Carrie s Austinem. Do Paříže dorazila Sami a všichni společně hledali Willa. Ten byl mezitím prodán ale jim se podařilo ho získat než opustil zemi. Francouzské úřady však nechtěli dítě vydat nesezdaným rodičům a tak si Austin musel vzít Sami za ženu. Po návratu z Paříže Austin ihned vyplnil rozvodové papíry, ale Sami se rozhodla bojovat. Když špehovala Austina a Carrie do Green Mountain a Carrie ji našla, strhla se bitka a Sami pak Carrie zažalovala. Výsledkem bylo, že se Carrie nesmí k Sami a malému Willovi přiblížit na 100 stop. Sami se také podařilo vyhrát „Jackpot“. Vloupala se do Kiriakisovy rezidence a narazila tam na krabici plných Kateiných věcí, o kterých by se nerada rozšiřovala. Prvním požadavkem Sami bylo, že Carrie v Titanu povýší do takové funkce, kde bude nucena hodně cestovat. Kate podmínku splnila, ale zařídila, že cestovat tak často Carrie nemusela a když někam jela, Austin jel s ní. Když si Austin s Carrie naplánovali romantickou dovolenou, Sami se o tom dozvěděla a ukradla jim auto. S ním však nebylo vše v pořádku a ona havarovala. Když si pak Austin přijel pro auto, varovala ho ale zbytečně. Ještě se ho pokoušela zastavit v garáži, ale on neposlouchal. Převodovka přeskočila na Austin místo dopředu, jel dozadu, kde stála Sami. tak se stalo, že ji přimáčkl na zeď. Sami byla v kómatu a když se z něj probudila, myslela si že má 16 let. Navíc byl ochrnutá od pasu dolů. Marlena ji musela sdělit, že její už 20 let, má syna a je vdaná. Kousek po kousku si začala Sami vzpomínat. Rozpomenula se na svou svatbu s Austinem a myslela si, že je šťastně vdaná. Mickey řekl Asutinovi, že za této situace nemůže Sami opustit v této situaci. Ani Marlenina prognóza není příznivá. Kdyby se Sami dozvěděla pravdu, mohla by se vrátit do původního stavu a tak je Austin nucen hrát roli milujícího manžela.

Lucas přesvědčí Sami, aby se vrátila domů a překvapila Austina. Když najde v bytě cizí dámskou noční košili a rtěnku, obviní Carrie, že ji krade manžela. Austinovi a Carrie se nakonec podaří Sami přesvědčit a ta se pro jistotu nechává propustit z nemocnice do domácího ošetřování. Přestěhuje se k Austinovi, ale ten spává na gauči. Sami napadne, že Carrie potřebuje přítele a tak ji začne dohazovat Lucase. Sami se začínají vybavovat vzpomínky, ale z pochopitelných důvodů o nich nikomu, kromě Lucase, neřekne. Jednou při žehlení ji zasáhne elektrický proud, který má účinky šoku – Sami se vrací paměť i hybnost nohou. Svěří se Lucasovi a chce to říct Austinovi. Lucas ji přesvědčí, aby mu pomohla z dalším výpadem proti Carrie a Austinovi, protože jakmile mu to řekne, bude konec jejího manželství s ním. Lucasovi se podaří přesvědčit Austina, že Carrie se schází s Mikem Hortonem. Když Austin přijede do Green Mountain, kde je Carrie i Mike náhodou (nezávisle na sobě), myslí si, že ji opravdu ztrácí.

Sami zjistí nesrovnalosti ve Willových rodných údajích a dojde ji, že pravým otcem je Lucas. Když se vloupe do nemocnice, aby se dostala k údajům je přistižena Mikem, Austinem a Carrie. Všechny šokuje skutečnost, že Sami chodí. Ta si vymyslí, že je to ze šoku, který utrpěla, když ji chtěl unést Stefano. Austin, i když si myslí, že Carrie miluje Mikea, chce anulovat sňatek se Sami a také ji to řekne. Aby se Austinovi pomstila, stěhuje se s malým do Kiriakisovy rezidence a nutí Kate k mlčenlivosti, jinak prozradí, že najala Franca, aby zničil vztah Boa a Hope. Austin, který si myslí, že je na záchranu vztahu s Carrie pozdě, žádá znovu Sami o ruku. Ta se ihned po telefonu chlubí Carrie, která je s Mikem na konferenci v L.A. To je Samanthinou velkou chybou, protože Carrie se vrací do Salemu právě včas, aby zastavila svatbu. Roman, který má vést Sami k oltáři, pochopí, že není se ženichem něco v pořádku a tak předstírá kolaps, aby dal Carrie trochu času. Mezitím se Carrie, Ericovi a Mikeovi podle nemocničních údajů podaří zjistit, že Willovým otcem je Lucas a veřejně v kostele Sami odhalí. Výsledkem je svatba, nikoliv však Sami ale Carrie, která si bere Austina za muže. Líbánky pár tráví v Římě, kam zavítal i Mike na konferenci a kterého Sami přemluvila, aby ji vzal sebou. na maškarním plese se líbá Carrie s Mikem, protože se myslí, že je to Austin (mají stejnou masku). Austin, Carrie, Mike, Bo a Billie se vrací do Salemu, protože se zhoršuje Romanův stav. Při silvestrovském večírku je Sami napadena násilníkem, kterého Franco zlikviduje. Za rohem však násilníkovi zaplatí za dobře odvedenou práci. Austin chodí do tělocvičny cvičit a když to Franco uvidí, zavětří příležitost, jak Carrie a Austinovi uškodit. Najde starého Austinova trenéra a přemluví ho ke spolupráci. Lucas stále více a více propadá alkoholu a Sami se rozhodne to použít proti němu. Řekne Austinovi, že z Lucse se stává opilec a že má strach o Willa. Carrie Obviní Sami, že si je to další trik jak je rozdělit, ale Sami argumentuje tím, že je zamilovaná do Franca. Zatímco je Carrie je zaměstnaná prací s Mikem, Austin chodí tajně boxovat do tělocvičny. Lucas a Sami se začínají lézt na nervy a snaží se jeden druhého zbavit. Jednou v noci přijde Sami domů a najde Lucase na zemi mimo sebe. Myslí si, že se Will ztratil a volá Austina na pomoc. Nakonec malého nacházejí v dětském pokoji a Lucas trvá na tom, že nebyl opilý. Austina štve, že Carrie tráví spoustu času s Mikem a stále víc propadá cvičení boxu. Nakonec to poví Carrie, ale ta už je o všem informovaná. Na barbecue pořádané u příležitosti 4.7. je Mike zvolen do čela nemocnice. Austin mu to přeje, myslí si, že tím končí spolupráce jeho ženy a Mika. Carrie nakonec přijímá místo v PR a Austinovi to sděluje dodatečně. Nebyl čas to s ním probrat, protože ho zaměstnával Lucas a Sami. Ta stále prohlašuje, že je Lucas opilec a když jednou Willa upustí, vezme malého do nemocnice, kde prohlásí, že Lucas Willa bije. Sami zažaluje Lucase pro týrání dítěte. Není proto dostatek důkazů, ale Sami stejně vyhrála. Jsou ji svěřeny všechny rodičovská práva. Lucas se smí s malým vidět pod dohledem sociálního pracovníka. Musí se přestěhovat do domu Alice a zapojit se do programu 12 kroků. Během procesu však vychází najevo, že Kate najala Franca, aby zničil vztah Boa a Hope. Při procesu se také rozděluje i Austin a Carrie. zatímco Carrie stojí na straně Lucase, Austin stojí na straně Sami. Aby situaci uklidnili a hlavně pomohli Kate, slibují, že se přestěhují do rezidence Kiriakisových a pomohou se starat o Willa.

Zdá se, že Carrie si s Austinem své problémy vyřešili. Bude to však natrvalo, když Austina boxování přitahuje čím dál tím víc ? A opravdu je Carrie s Mikem jen kamarádka a nebo mezi nimi může vzniknout i něco jiného ?